Sněženky a machři: Profesorka Hanka zavzpomínala na natáčení. Večírky tam byly nepřetržitě, ohlédla se Veronika Freimanová

Herečka Veronika Freimanová
Herečka Veronika Freimanová
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 11. 2021

Před 39 lety vznikla jedna z nejoblíbenějších českých filmových komedií. Snímek Sněženky a machři patří mezi ty, které si diváci nenechají v období adventu v televizi ujít. Jednou z jeho hvězd byla i herečka Veronika Freimanová (66) v roli profesorky Hanky. Z jejích slov vyplývá, že natáčení bylo jeden velký mejdan. "Točilo se v chalupě, kde se i bydlelo, takže podle toho pak ta rána vypadala," řekla Veronika Freimanová pro ŽivotvČesku.cz a zavzpomínala na natáčení druhého dílu, který měl premiéru v roce 2008.

Komedie Sněženky a machři už dlouhé roky patří mezi vánoční hity, bez nichž si svátky skoro neumíme představit. Film vypráví o skupině studentů druhého ročníku gymnázia, kteří se vypraví na povinný lyžařský kurz. Tři hlavní hrdinové bojují o přízeň krásné Mariky a mezitím se spolužáky prožívají vše, co k takovému výletu pubertálních výrostků patří.

Hlavního vedoucího lyžařského kurzu si zahrál Radoslav Brzobohatý (†79), jeho kolegyni, benevolentní profesorku Hanku, pak ztvárnila Veronika Freimanová. Kromě rolí profesorů měli tito dva herci společné i to, že během natáčení jezdili do Prahy, a proto nebyli přítomni všem neplechám, které se v mladém kolektivu děly.

"My jsme s Radkem Brzobohatým jezdili hodně do Prahy, takže jsme se úplně neúčastnili těch největších večírků, které tam byly nepřetržitě. Točilo se v chalupě, kde se i bydlelo, takže podle toho pak ta rána vypadala," řekla se smíchem pro ŽivotvČesku.cz Veronika Freimanová, která na natáčení dodnes ráda vzpomíná .

Sněženky a machři se setkali s velkým diváckým úspěchem, který nakonec vedl k pokračování. Film Sněženky a machři po 25 letech měl premiéru v roce 2008 a stejně jako v případě prvního filmu si natáčení všichni přítomní nadmíru užili. Ještě před ním navíc uzavřeli dohodu, bez jejíhož dodržení by snímek nevznikl.

"Natáčení bylo skvělé, rádi jsme se viděli a musím říct, že jsme si to užili. Předem jsme se dohodli, že do toho půjdeme buď všichni, nebo nikdo, takže bylo jasné, že se natáčení zúčastní všechny hlavní postavy, které točily jedničku," prozradila Veronika Freimanová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.