Sníh, déšť, bouřky, ale i azuro. Meteoroložka do detailu rozebrala předpověď počasí na celý týden

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 9. 2022

Počátek týdne bude ve znamení velké oblačnosti, na většině území s deštěm nebo přeháňkami, na vrcholcích hor se objeví i srážky sněhové. "Od středy začne oblačnosti i srážek ubývat, ale díky malé oblačnosti v nočních hodinách půjdou teploty dolů a od středy po ránu očekáváme četné přízemní mrazíky. Odpolední teploty ale při malé oblačnosti půjdou nahoru. V sobotu budou atakovat 20 °C," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

V pondělí a v úterý bude možné i nadále skloňovat velkou oblačnost - zataženo až oblačno, na většině území déšť nebo přeháňky, na vrcholcích hor srážky smíšené nebo sněhové.

"Během pondělního odpoledne se mohou ojediněle vyskytnout také bouřky. Pocitové teploty nízko - jen mezi 10 až 13 °C, teploměr ukáže až 15 °C, ale pocitovou teplotu bude opět snižovat mírný západní až severozápadní vítr s nárazy o rychlosti kolem 55 km/h," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí Dagmar Honsová.

Ve středu bude oblačno až polojasno, na východě území místy přeháňky. Ranní teploty 6 až 2 °C, četné přízemní mrazíky. Denní teploty 11 až 15 °C.

"Vlivem oblasti vysokého tlaku vzduchu se můžeme od čtvrtka těšit na slunečné dny, jen po ránu se budou tvořit mlhy a nízká oblačnost. A při vyjasnění budou ranní minima klesat jen k 0 °C a očekáváme četné přízemní mrazíky. Ve čtvrtek bude jasno až polojasno, ráno místy mlhy a nízká oblačnost. Ranní teploty 5 až 0 °C, četné přízemní mrazíky. Denní teploty 13 až 17 °C," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz zkušená konzultantka počasí.

V pátek bude jasno až polojasno, ráno místy mlhy a nízká oblačnost. Ranní teploty 5 až 0 °C, četné přízemní mrazíky. Denní teploty 13 až 17 °C.

V sobotu si počasí přichystá jasno až polojasno, ráno místy mlhy a nízká oblačnost. Ranní teploty 5 až 1 °C, četné přízemní mrazíky. Denní teploty 14 až 19 °C.

V neděli bude polojasno až oblačno, místy přeháňky. Ráno místy mlhy a nízká oblačnost. Ranní teploty 5 až 1 °C, četné přízemní mrazíky. Denní teploty 12 až 16 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.