Sníh se vrátil do Česka. Konzultantka počasí Dagmar Honsová upřesnila, jak dlouho bude trvat návrat zimy a kdy se oteplí

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 3. 2022

Do Česka se vrátila zima a dala o sobě vědět nejen pořádně mrazivými rány, ale také sněžením. Pro redakci ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová upřesnila, jak dlouho bude zimní charakter počasí přetrvávat. "Se zimním počasím musíme počítat celý příští týden," uvedla.

Začátek meteorologického jara je poměrně chladný. Studené počasí má na svědomí tlaková výše. Ta se přesouvá ze Skandinávie nad Rusko.

"Rána budou mrazivá, teploty mohou při zmenšené oblačnosti klesat až k -10 °C, v odpoledních maximech to budou teploty nejčastěji do 6 °C a místy se budou i v nížinách vyskytovat sněhové přeháňky, na horách sněhové. Výrazný nárůst teplot vzduchu očekáváme až v týdnu od 14. března, tedy těsně před začátkem astronomického jara, to letos začíná 20. března," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka, kdy dojde konečně ke stabilnějšímu oteplení. Na parádní jarní teploty tak bude nutné ještě chvíli čekat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.