Snímek, který je už jen vzpomínkou. Jiří Paroubek se tajně rozvedl s krásnou Petrou. Konec manželství přiznal až teď

Jiří Paroubek s bývalou manželkou
Jiří Paroubek s bývalou manželkou
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 11. 2021

Po více než čtyřech letech soudních tahanic došlo k rozvodu manželů Paroubkových. V minulém týdnu byl jejich manželský svazek oficiálně ukončen, navíc došlo k vzájemné dohodě ohledně rozdělení majetku. "Minulý pátek došlo k rozvodu Obvodním soudem pro Prahu 5, bylo dosaženo dohody o narovnání a tím je celá věc uzavřena," okomentoval bývalý politik pro ŽivotvČesku.cz definitivní uzavření krachu manželství.

Rozvodové řízení dopadlo až napočtvrté. Tři předchozí stání se neuskutečnila. První v dubnu bylo zrušeno kvůli nemoci Petry Paroubkové, druhý termín byl stanoven na konec srpna, ale ani tentokrát se manželka bývalého politika z důvodu nemoci nemohla dostavit. Třetí stání stanovené na úvod listopadu muselo být přesunuto opět z důvodu nemoci, ale tentokrát soudkyně. Uspěl až čtvrtý vypsaný termín.

K dotazu, jak by více než čtyři roky, během nichž došlo k několika soudním stáním, Jiří Paroubek shrnul, řekl jen, že je zvyklý na stresové situace. "Jsem zvyklý pracovat pod tlakem, takže si umím na takové situace a věci poměrně rychle zvyknout," dodal pro ŽivotvČesku.cz někdejší předseda vlády, který žádost o rozvod podal jako bývalý premiér v březnu 2017.

U soudu Petra Paroubková podle informací redakce nebyla, dostavil se jen její právní zástupce. Oproti tomu její exmanžel se do soudní síně dostavil v doprovodu svého advokáta.

Přesně 17. listopadu 2007 se Jiří Paroubek oženil s tlumočnicí Petrou Kováčovou (po svatbě přijala příjmení Paroubková), s níž navázal vztah během trvání svého manželství se Zuzanou Paroubkovou (64), ale údajně až poté, co manželce oznámil přání se rozvést. V roce 2009 se jim narodila dcera Margarita.

V únoru 2017 však bývalého politika jeho druhá manželka opustila. V průběhu roku 2017 začalo mediálně sledované rozvodové řízení. Paroubkovou novou přítelkyní se později stala bývalá poslankyně ČSSD Gabriela Kalábková, se kterou tvoří partnerskou dvojici.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.