Snímek z puberty: Černá bunda a pohled šelmy. Jana Maláčová popsala svou první lásku. Já tančila, on žárlil, přiznala tvář ČSSD

Jana Maláčová jako teenagerka.
Jana Maláčová jako teenagerka.
Foto: Se svolením Jany Maláčové
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 9. 2021

Lídr ČSSD Jan Hamáček (42) se po vrbětické kauze lehce stáhl do ústraní a nejvýraznější tváří ČSSD před volbami je místopředsedkyně strany a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (40). Ta redakci ŽivotvČesku.cz poskytla unikátní snímky z puberty a zavzpomínala na první lásku. "Chodili jsme spolu a mně začaly taneční. Tančila jsem najednou s jinými a on dost žárlil," přiznala se smíchem politička, která je stále přesvědčená, že ČSSD se zvedne a do Sněmovny v říjnu proklouzne.

Politologové i veřejnost se shodují, že právě ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová je tou osobou, která nevzdala přípravu na říjnové volby a tahá ČSSD »z bryndy«. Lídrem pro klíčové volby měl být šéf strany Jan Hamáček, ale po vrbětické kauze, kdy nepřesvědčivě vysvětloval plánovanou cestu do Moskvy, se stáhl do ústraní a v médiích naplno září místopředsedkyně strany.

Jana Maláčová také pochopila, že voliči nevnímají politiky a političky pouze jako vážné tváře na tiskových konferencích a televizních vstupech, ale chtějí o nich vědět co nejvíce a poznat je jako »obyčejné« lidi s běžnými každodenními starostmi i radostmi.

"Lidé se mnou na ulici hodně řeší důchody, povídají si se mnou o tom, že to mají třeba blbé v práci, řešíme také arogantní úředníky nebo agresivitu v politice. A samozřejmě se mnou hodně diskutují o otázkách předraženého bydlení," popsala ministryně pro ŽivotvČesku.cz, jak vnímá setkávání s obyčejnými lidmi, když za nimi vyrazí do terénu. Právě otázka bydlení trápí hodně mladé rodiny a Jana Maláčová vyslala jasný signál, že takové problémy vnímá, protože i ona byla mladá a plná ideálů.

Rodačka z Uherského Hradiště redakci ŽivotvČesku.cz poskytla dva unikátní snímky, které ukazují její rozdílné tváře. Na jedné fotce pózuje v tradičním kroji, na druhém snímku má pak pohled šelmy, která ví, co chce.

"Moje první láska? Bylo to asi nějak v pubertě, když mi bylo těch šestnáct... Vlastně to vím přesně, chodila jsem s klukem a do toho přišly taneční a já do nich začala chodit. Tam jsem tančila s jinými a on na mě dost žárlil," sdělila se smíchem pro ŽivotvČesku.cz žena, která vedle náročné funkce zvládá i péči o syna Gustava, kterého má s manželem Alešem Chmelařem, který pracuje jako náměstek ministra zahraničí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.