Sobota bude jeden z posledních dní na koupání, říká Dagmar Honsová. Po víkendu přijde ochlazení a déšť

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 20. 8. 2021

Předposlední prázdninový víkend se ponese v duchu příjemných letních teplot a sobota bude zřejmě posledním dnem, kdy bude letos ještě možné se koupat. Už v neděli večer přes naše území přejde studená fronta, která přinese ochlazení a ojediněle i silné bouřky. Od pondělí pak bude srážek požehnaně. "Poslední prázdninový týden budeme potřebovat deštníky a pláštěnky," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Prázdniny se už pomalu blíží ke konci. Zcela letního počasí s vysokými teplotami a beze srážek se zřejmě dočkáme už jen v jednom jediném dnu. V neděli přes naše území přejde studená fronta, která ovlivní i teploty srážkovou situaci v následujících dnech. Chladnější počasí už pak pravděpodobně přetrvá.

"S víkendem to vypadá optimisticky. Počasí u nás totiž začne ovlivňovat oblast vysokého tlaku vzduchu, takže sobota by měla být nádherná. Bude polojasno nebo skorojasno, naprosto beze srážek, odpolední teploty 23 až 27 stupňů Celsia. Pojďme si ten den užít, protože bude jeden z posledních na koupání během letošních prázdnin," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Už v neděli večer nám letní počasí začne pomalu dávat sbohem. "V neděli bude zpočátku dne ještě polojasno, postupně od západu začne přibývat oblačnosti a večer se k tomu přidají déšť, přeháňky a místy i bouřky. Bude to studená fronta, která nás začne ovlivňovat. Na té se mohou ojediněle objevit silné bouřky doprovázené krupobitím, silným deštěm, nárazy větru. To pro nás bude aktuální v noci z neděle na pondělí," upřesnila odbornice na počasí pro ŽivotvČesku.cz, kdy dojde k ochlazení a přijdou srážky.

"Poslední prázdninový týden budeme potřebovat deštníky a pláštěnky. Oblačnosti i srážek by mělo být hodně, nejvíce v pondělí a úterý. Dlouhý rukáv bude také nutností, v pondělí budou teploty ještě mezi 20 až 24 stupni, ale postupně to klesá na 18 až 22 stupňů. A vypadá to, že se z toho už nevyhrabeme," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, co očekávat od následujícího pracovního týdne.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.