Sobotní večer ve StarDance bude bez Simony Babčákové. Prozradila, co místo tančení bude dělat

Herečka Simona Babčáková a tanečník Martin Prágr.
Herečka Simona Babčáková a tanečník Martin Prágr.
Foto: Se svolením České televize
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 10. 2021

Do taneční show StarDance rázně vstoupil covid, když vyřadil moderátorku Terezu Kostkovou (45). Česká televize pak ve spolupráci s hygienou řešila, zda se bude moci v sobotu uskutečnit další přenos. Tančit se nakonec bude, ale na parketu se neobjeví zpěvák a kytarista Mirai Navrátil (29) a herečka Simona Babčáková (48). "Díky tomu, že na mě byla uvalena karanténa, tak mohu být alespoň v lese," řekla herečka pro ŽivotvČesku.cz, že když nemůže tančit, tak si udělala čas sama na sebe.

Bylo zřejmé, že pořádat taneční soutěže v době covidové ponese řadu rizik. Koronavirus také výrazně promluvil do podoby show StarDance a tvůrci byli donuceni za pochodu měnit scénář i některé soutěžní dvojice. Moderátorka Tereza Kostková v pondělí oznámila, že je nakažená a vedení České televize s hygienou řešilo, zda se bude moci další díl vůbec uskutečnit.

Místo Terezy Kostkové se v sobotu večer v roli moderátora vedle Marka Ebena (63) představí Aleš Háma (48). Bude to ale za předpokladu, že až do soboty bude mít vždy negativní PCR test. V letošním ročníku StarDance totiž nic nemá definitivní platnost, koronavirová situace se v Česku dramaticky mění a v tuto chvíli není jasné, zda se letošní ročník vůbec podaří dokončit.

Mluvčí České televize Karolína Blinková uvedla, že všichni účastníci ještě v pátek absolvují další kolo testování, zatím to vypadá, že největší zklamání zažívají hlavně Mirai Navrátil a Simona Babčáková. Oba dostali stopku a do sobotního přímého přenosu nastoupit nesmí. Televize ve vyjádření není konkrétní, ale z logiky vyplývá, že když mají negativní testy, na taneční parket je zřejmě nepustí jiné kritérium, hovoří se o absenci očkování.

Redakce ŽivotvČesku.cz Simonu Babčákovou zastihla v lese. Na jedné straně z ní bylo cítit zklamání, že nemůže tančit, i když jí výsledky testů vychází negativně a cítí se zdravá. Na straně druhé ale herečka uvedla, že když už na ni byla uvalena karanténa, má alespoň více času na sebe. "Díky tomu, že nemohu tančit, tak mám alespoň čas na procházku v lese," řekla pro ŽivotvČesku.cz herečka, kterou má řada televizních diváků spojenou se seriálem Comeback.

Více momentální situaci v StarDance komentovat nechtěla s tím, že až soutěž skončí, bude mít větší odstup a klid, aby se k některým pravidlům a postupům mohla vyjádřit. Jen si povzdechla, že i když jí vychází testy negativně, tak prostě tančit nesmí.

Na taneční kreace a tréninky po boku tanečního partnera Martina Prágera se velmi těší a věří, že ve StarDance neřekla poslední slovo. "Dává mi to pocit štěstí, pocit radosti ze života a také obrovské vnitřní hojení," řekla upřímně pro ŽivotvČesku.cz, čím ji tanec naplňuje. Povinnou karanténu, do které ji i přes negativní testy uvrhla přísná protikoronavirová pravidla, hodlá strávit odpočinkem a dát si od mediálních úvah trochu odstup. Pak je připravená se do soutěže vrátit a předvést pořádný tanec.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.