Souboj: Kdo je lepší ministr zdravotnictví? Udělejte si porovnání Adama Vojtěcha a Romana Prymuly

Adam Vojtěch a Roman Prymula
Adam Vojtěch a Roman Prymula
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 10. 2020

Post ministra zdravotnictví České republiky je obzvláště v současné době, kdy naši zemi zachvátila druhá vlna epidemie koronaviru, nezáviděníhodná. A nedávno se na něm vystřídali dva muži, kteří se v minulosti neměli příliš v lásce. Právníka Adama Vojtěcha (34) po jeho rezignaci na postu ministra nahradil jeho bývalý náměstek a donedávna vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví, epidemiolog Roman Prymula (56).

Na pozici ministra zdravotnictví je třeba něco víc, než jen milý úsměv. Především v době, kdy na našem území řádí sílící epidemie covid-19 a Česko navíc patří k nejrizikovějším zemím v Evropě, je člověk na tomto postu jednou z nejsledovanějších osob v celé zemi. Sleduje se každý jeho krok, každá chyba i každý jeho úspěch. O tom by mohl vyprávět nyní už bývalý ministr Adam Vojtěch (34), který pomalu zapomněl, co znamená slovo spánek a rodina.

Co ale vede v tom, podle čeho si určujeme, kdo je nám z dvou osobností zastávající funkci ministra zdravotnictví (v minulosti i současnosti) sympatičtější?

Adam Vojtěch se na své pozici ministra přes řadu kritik těšil velké oblibě a i po své rezignaci je mezi lidmi populární osobností. Je vystudovaný právník s mnohaletými politickými zkušenostmi a také nadaný hudebník a zpěvák. V současnosti poslanec za ANO.

Ve prospěch Romana Prymuly (56) zase hraje fakt, že je respektovaným odborníkem jako epidemiolog s dlouholetými zkušenostmi v lékařství. Jeho doménou je úsporný projev, takticko-vojenské myšlení, které někteří berou velmi kriticky, a nekompromisní řešení těžkých situací.

Oba se stali předmětem mnoha žertovných koláží na internetu. Oba se setkali s kritikou, ale i pochvalnými slovy. Zároveň oba ve svém postu řešili situaci v České republice po vyhlášení nouzového stavu.

Do komentářů uveďte, který z obou politiků je vám sympatičtější.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.