Souboj tváří v tvář Andreje Babiše a Ivana Bartoše by chtěl prezident. Neobávám se střetu s kýmkoliv, říká šéf Pirátů

Ivan Bartoš a premiér Andrej Babiš
Ivan Bartoš a premiér Andrej Babiš
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 16. 7. 2021

Prezident Miloš Zeman (76) vyzval premiéra Andreje Babiše (66), aby se v říjnových sněmovních volbách postavil svému největšímu soupeři Ivanu Bartošovi (41). Předseda vlády dosud vedl kandidátku ve středních Čechách a kvůli boji s předsedou Pirátů by musel přesedlat do Ústeckého kraje, zatím ale není jisté, zda to udělá. "Neobávám se střetu s kýmkoliv, protože za nás mluví hlavně naše práce," řekl Ivan Bartoš pro ŽivotvČesku.cz na dotaz, zda má z možného přímého souboje s Andrejem Babišem obavy.

Do 3. srpna musí strany odevzdat kandidátky, ovšem v hnutí ANO jsou ohledně ní vedeny spory a není zatím jisté, jaká bude její finální podoba. Definitivní rozhodnutí má na konci července učinit celostátní výbor. Podle neoficiálních informací zveřejněných portálem Novinky.cz to vypadá, že Andrej Babiš se přesune do Ústeckého kraje a středních Čech se ujme vicepremiér Karel Havlíček.

Případného soupeření s předsedou vlády se Ivan Bartoš neobává. "Pro mě je hlavně relevantní, co můžeme nabídnout lidem, jak jim pomoci a abychom pro ně měli kvalitní propracovaný program, což máme. Neobávám se střetu s kýmkoliv, protože za nás mluví hlavně naše práce," uvedl pro ŽivotvČesku.cz předseda České pirátské strany.

V Ústeckém kraji se nachází řada vyloučených lokalit. I na tento problém se chce Česká pirátská strana podle svého programu zaměřit. Andrej Babiš se zatím konkrétně nevyjádřil, zda kandidátku proti Bartošovi povede, s určitostí bude informace zveřejněna zřejmě až v srpnu.

"Ve Sněmovně jsme předložili řadu legislativních návrhů, jejichž cílem bylo podpořit právě rozvoj strukturálně postižených regionů, tvoří to i důležitou součást našeho programu do budoucna. Jedná se třeba o novelu exekucí, změny ve zdanění těžby surovin, které mají přinést více prostředků obcím, připravujeme zákon o obecním bydlení, chceme řešit problémy vyloučených lokalit a mnohé další," dodal Ivan Bartoš pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.