Spartě chybí pokora. Utkání v Glasgow ukáže, jaká zima bude čekat Pavla Vrbu, říká fotbalový expert Ladislav Vízek

Trenér Sparty Pavel Vrba
Trenér Sparty Pavel Vrba
Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 11. 2021

Patnácté kolo nejvyšší fotbalové soutěže nastavilo kruté zrcadlo pro sebevědomou Spartu. Čtyřbrankový výprask na Slovácku šokoval nejen trenéra Pavla Vrbu (57). Toho navíc v týdnu čeká těžký zápas na hřišti Glasgow Rangers a právě pohárové utkání napoví, jak se na Letné podzimní část sezóny bude hodnotit. "Spartu čeká klasická zima, je to pořád stejné, vyhrají a už začínají mluvit o tom, že jsou na dobré cestě, pak zase prohrají a je vidět, jak na tom opravdu jsou," řekl pro ŽivotvČesku.cz fotbalový expert Ladislav Vízek (66).

Pokud si Sparta Praha před důležitým pohárovým zápasem ve Skotsku myslela, že na hřišti Slovácka je čeká tréninkové tempo, šeredně se spletla. Trenér domácích Martin Svědík tým skvěle nachystal a Sparta byla ráda, že do Prahy nepřivezla ostudného »bůra«.

Čtyři obdržené branky, nulová fotbalovost, absence bojovnosti, neviditelné opory a fatální chyby jednotlivců, kdy nejvíce pohořel obránce Lukáš Štětina (30). To jsou otevřené bolavé rány, které musí sparťanský trenér Pavel Vrba zahojit do 25. listopadu, kdy Spartu čeká důležité a vyhecované utkání v Glasgow. Fotbalový expert Ladislav Vízek ale neviděl jen slabou Spartu, viděl také odhodlané Slovácko, které se naplno přihlásilo do boje o ligový titul.

"Když jsem sledoval ten silný výkon a přesvědčivé vítězství nad Spartou, tak musím říct, že je tady silný kůň, který bude hrát o titul. Já o Slovácku pořád říkal, že je to tichý zabiják, ale to už neplatí, už je to hodně otevřený a hlasitý zabiják. Mají celkově dobře postavený tým, výborného trenéra a skvělou partu... Řekněte mi, kde to mají podobně postavené? Tohle je velký výsledek, na který dokázala reagovat Slavia, když přejela Jablonec. Slavia nyní vede ligu o tři body, možná si zase pomalu nazouvá mistrovské kopačky, ale spíše si myslím, že letos bude liga zajímavá až do konce a rozhodne se až v nadstavbě," zhodnotil poslední ligové kolo pro ŽivotvČesku.cz Ladislav Vízek a zastavil se u Sparty. Podle něj čtvrteční utkání v rámci Evropské ligy napoví, jak se bude podzim na Letné hodnotit. Pokud by Sparta s Rangers prohrála, čeká trenéra Pavla Vrbu zlé období.

"Spartu čeká klasická zima, je to pořád stejné, vyhrají a už začínají mluvit o tom, že jsou na dobré cestě, pak zase prohrají a je vidět, jak na tom opravdu jsou. Mně se Sparta poslední dobou nelíbí a čeká je hodně důležitý zápas v Glasgow, to pohárové utkání je může srovnat, ale jestli tam prohrají, bude to pro ně špatné a Vrbu nečeká hezká zima. Na Spartě se ani nemohou vymlouvat, že se šetřili na pohár, utkání na Slovácku ukázalo, že furt na to nemají. Sparta není pokorná, pořád vyskakují, že by chtěli titul, že berou jen titul a teď se to otáčí proti nim," uvedl pro ŽivotvČesku.cz bývalý vynikající reprezentační útočník, kterého současný ligový ročník nesmírně baví, protože kromě trojice Slavia, Sparta a Plzeň se do boje o titul přihlásilo Slovácko a každé kolo je pro fanoušky napínavé.

"Určitě nemůžeme říkat, že Pavel Vrba je špatný trenér, ale ti hráči jsou přeceňovaní, podívejte se na Štětinu, ale to ve Spartě bylo vždy... Já viděl, že na hřiště jde Štětina a bylo mi jasné, že budou problémy, ale že to bude takový »nátřesk«? Mně se ta sestava nelíbila, pak to ještě zkoušel Vrba měnit, ale už s tím nešlo nic dělat. Sparta má problém a každé ligové kolo je zajímavé, teď bude hodně záležet, kdo ze špičky ztratí nějaké body s těmi tzv. slabšími týmy a u Sparty znovu říkám, že hodně ukáže pohár ve Skotsku," uzavřel pro ŽivotvČesku.cz Ladislav Vízek s tím, že kdyby si měl nyní vsadit, kdo bude na konci ročníku slavit, tak by asi ukázal na Slavii.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.