Speciální host v show MasterChef. Gastro kouzelník Honza Horák prozradil, jak vnímá dovednosti amatérských soutěžících

Honza Horák
Honza Horák
Foto: Se svolením TV Nova
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 9. 2022

Oblíbená televizní show pro amatérské kuchaře s názvem MasterChef už má svoji finálovou šestnáctku. V novém díle se bojovalo o jediný imunitní odznak série a soutěžící museli uspět ve výzvě se špičkovým šéfkuchařem Honzou Horákem (28). Pro ŽivotvČesku.cz respektovaný šéfkuchař prozradil, jak se jako host v soutěži cítil a jak na něj působili amatéři, kteří by se rádi stali vítězi celé show.

V úterý se divákům poprvé představila finálová šestnáctka soutěžících. Šéfkuchař Radek Kašpárek pro ŽivotvČesku.cz už v minulém týdnu avizoval, že první výzvy budou extrémně náročné. "Kdo si myslel, že doposud to byla makačka, tak teprve pozná, co je skutečné peklo," uvedl. A jeho slova se v úterním díle potvrdila.

Na toho nejlepšího čekal jediný imunitní odznak této řady, který mu může v případě potřeby výrazně pomoct. Na amatérské kuchaře čekají tři vyřazovací kola, přičemž na konci každého se několik z nich dostane na balkon. Na rozdíl od běžných kol to však tentokrát neznamená bezpečí, ale konec nadějí na zisk zmíněného imunitního odznaku.

V první výzvě se celá šestnáctka musela porvat s jasným a striktním zadáním. Pod bedýnkou na ně čekalo osm surovin a úkol byl jasný – najít mezi nimi harmonii a uvařit skvělý pokrm. Pro některé to byl ale celkem nesnadný úkol, pro jiné naopak příjemná výzva.

Třetí a závěrečná výzva se nesla ve znamení masterclass Honzy Horáka a soutěžící nevěděli pod jeho vedením, kde jim hlava stojí. Sám gastro génius pro ŽivotvČesku.cz uvedl, že ho natáčení bavilo.

"Když jsem soutěžícím dal instrukce, tak mám pocit, že to dopadlo skvěle. Samozřejmě se u některých našly drobnosti, jako je dochucení či provedení, ale jsem přesvědčen, že když lidé dostanou pevné zadání, tak vždy to dopadne lépe, než když mají volnou ruku. Teď to myslím v rámci zkušeností, tedy na začátku," uvedl na dotaz pro ŽivotvČesku.cz zkušený a populární šéfkuchař Honza Horák, jak by zhodnotil soutěžící, kteří vařili pod jeho taktovkou.

Honza Horák odpověděl i na dotaz, zda má mezi šestnácti finalisty, v úterý se totiž nevyřazovalo, svého favorita. "Mám, uvidíme, jak se mu povede. Nicméně to nebude mít lehké, protože v soutěži je několik velmi šikovných lidí, kteří mu zcela jistě budou konkurencí. Prozrazovat ho ale nebudu," dodal pro ŽivotvČesku.cz vyhlášený gastro kouzelník Jan Horák, který se může pochlubit tím, že během své kariéry šéfkuchaře pracoval v nejprestižnějších restauracích v Dubaji, Londýně, Itálii, Švýcarsku a Německu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.