Známý sportovec, který tvrdil, že koronavirus neexistuje, zemřel na koronavirus

Slavný sportovec podlehl zákeřnému onemocnění
Slavný sportovec podlehl zákeřnému onemocnění
Foto: Archiv Dmitriy Stuzhuka
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 10. 2020

Koronavirus si vyžádal život další sportovní hvězdy. Fitness trenér Dmitriy Stuzhuk podlehl zákeřnému viru ve věku 33 let. Ukrajinský trenér, který byl také hvězdou na Instagramu a v médiích, vždy tvrdil, že na koronavirus nevěří.

Ukrajinský trenér a mediální hvězda Stuzhuk patřil mezi muže, kteří by podle většiny expertů měli mít při nakažení lehký průběh nemoci. Atletický typ, tvrdě trénované tělo, příkladná životaspráva, pouhých třiatřicet let.

Přesto Stuzhuk už není mezi námi. Nemoc u něj měla velmi rychlý nástup a průběh. Ukrajinec je bohužel důkazem, že covid-19 může zabíjet i mladé silné jedince. 

První příznaky podle webu Sport24.ru Dmitriy pozoroval na cestě do Turecka. Nejdříve cítil bolest v krku a začalo se mu špatně dýchat. Fanouškům ještě poslal na Instagram fotku s dýchacím přístrojem. 

"Já byl vždycky ten, kdo si myslel, ze covid neexistuje, až jsem onemocněl. Covid-19 není žádnou nemocí na pár dnů. Je to těžká nemoc," vzkázal milionu fanoušků, kteří ho sledovali.  O úmrtí informovala jeho manželka Sofie, se kterou měl tři děti.   

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.