Stále se udržuje v kondici. Jessica Fletcherová z To je vražda, napsala, je dnes čiperná babička

Herečka Angela Lansburyová
Herečka Angela Lansburyová
Foto: Profimedia
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 1. 2021

Svou první roli získala v roce 1944, objevovala se v divadelních hrách na Broadwayi, českému publiku ale bude Angela Lansburyová (95) vždy známá jako Jessica Fletcherová z kriminálního seriálu To je vražda, napsala. V něm zářila dlouhých 12 let a ani po jeho skončení se herectví nevzdala. Myslí si, že v kondici ji udržuje její dobrodružná povaha a přiznává, že svůj věk vlastně nikdy nevnímala.

Angele Lansburyové bylo už 60 let, když natáčela první řadu seriálu To je vražda, napsala, kterým se vryla do paměti lidí téměř z celého světa. Už tehdy do své role vkládala obdivuhodné množství energie, což nese zásluhu na dlouholeté oblíbenosti její postavy Jessicy Fletcherové.

Ani po roce 1996, kdy seriál skončil a Angele bylo přes 71 let, se nerozhodla jít do důchodu. "Nikdy jsem nad svým věkem nepřemýšlela. Život je pro mě jako jízda na kole, stále šlapu do pedálů a jedu dál,“ řekla herečka deníku Los Angeles Daily News.

Dnes už se Lansburyová herectví nevěnuje tak intenzivně, jako ještě před třemi lety, ale stále ji baví a cítí se na něj. "Hodně věřím v to, že člověk musí být připravený kdykoliv skočit po dobré příležitosti. Možná proto ve svém věku pořád pracuji. Vždy jsem dělala i věci, kterých se jiné herečky hrozily. Není dobré se strachovat z dobrodružství,“ přiznala čiperná Angela v rozhovoru pro magazín Woman & Home.

V posledních letech Angela Lansburyová neomezila kariéru kvůli své kondici nebo věku, ale pro svou rodinu. "Rodina je má největší životní radost. Už mám i pravnoučata a když jsem jimi obklopena, je to skvělý pocit. Samozřejmě je i trochu rozmazluji, jsem ten typ babičky,“ vysvětlila oceňovaná herečka.

V rozhovoru pro magazín The Gentlewoman pak řekla, že si slávu vysloužila talentem. "Můj vzhled neměl na mou kariéru velký vliv. Jediné, co jsem mohla dělat, bylo vytváření iluze, že jsem krásnější než doopravdy,“ řekla dnes už 95letá herecká veteránka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.