Stále šik i v 64 letech. Fran Drescherová ze sitcomu Chůva k pohledání našla recept na mládí a vypadá úžasně

Fran Drescherová
Fran Drescherová
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 10. 2021

Na začátku devadesátých let se na televizní obrazovky dostal sitcom Chůva k pohledání, který si získal diváky nejen svým zpracováním, ale i hereckým obsazením. Hlavní roli ztvárnila herečka Fran Drescherová (64), která se skvěle vžila do postavy poradkyně Fran alias slečny Fine. K roli přišla opravdu zajímavým způsobem během transatlantického letu a stala se pro ni životní nabídkou, protože jí přinesla slávu a kýžený úspěch.

Náhodné setkání v roce 1991, kdy se americká herečka potkala v letadle s tehdejším ředitelem televizní stanice CBC Jeffem Saganskym (69), s nímž předtím spolupracovala na televizním seriálu Princesses (v překladu Princezny), předznamenalo její úspěch. "Pomyslela jsem si: Carpe diem (latinské rčení ve významu »Užívej dne«, pozn. red). Tohle je příležitost," cituje rodačku z newyorské čtvrti Flushing ikonický magazín Vogue. A tak slovo dalo slovo a přes prvotní nezájem Saganskyho si Fran Drescherová prosadila své.

Herečka byla obsazena do role slečny Fran Fine, která náhodou zazvoní u dveří bohatého Maxwella Sheffielda – ten si myslí, že jde o chůvu pro jeho tři děti a v domě ji zaměstná. Sitcom Chůva k pohledání se dočkal celkem šesti sérií a 147 epizod, včetně speciálních dílů. Hlas propůjčila Drescherové česká herečka a moderátorka Magdalena Reifová (57).

Představitelka televizní chůvy je v osobním životě také aktivistkou a po vlastních zkušenostech s rakovinou se snaží o této zákeřné nemoci informovat veřejnost a nabádat k prevenci, jež může zachraňovat lidské životy.

"Jsem velmi aktivní člověk. To, že jsem přeživší slavná osobnost, mi dalo nový smysl života, který jsem předtím vážně postrádala. Přestože jsem vždycky podporovala charitativní organizace, už je to pro mě jiné. Vidím, jak zásadní je nutnost změnit gynekologickou zdravotnickou péči. Napsala jsem Cancer Schmancer (její autorská kniha, která vyšla v roce 2002, pozn. red.), aby se druhým lidem nestalo to, co mně. Trvalo mi dva roky a vyžadovalo to názory osmi lékařů, než jsem se dočkala správné diagnózy. Je potřeba, aby se zlepšil způsob diagnostiky, nabízené testy, znalosti pacientů a obecně náhled a vědomí o svém těle," řekla Fran Drescherová v rozhovoru pro americký časopis Ability Magazine.

Poslední zářijový den oslavila hvězda populárního sitcomu 64. narozeniny, ale i jako šedesátnice vypadá skvěle a moc jí to sluší.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.