Stanciu, Krmenčík či Kuchta neví, na čem jsou a nelíbí se jim to. Trpišovský musí najít kostru, říká fotbalový expert

Trenér Jindřich Trpišovský
Trenér Jindřich Trpišovský
Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 10. 2021

Problémy z kabiny zatím neprosákly na veřejnost, hráči za trenérem stojí, ale klid ve Slavii rozhodně není. Takový názor má bývalý vynikající fotbalový záložník Ladislav Vízek (66), který je přesvědčen, že trenér Jindřich Trpišovský (45) až moc rotuje s hráči a ti neví, na čem jsou. "Já to znám podle sebe, tohle žádnému hráči nesvědčí, oni třeba zahrají dobře, ale další zápas zase nenastoupí. Oni nic nahlas neřeknou, ale kdyby mohli být upřímní, tak řeknou, že jim to vadí," sdělil svůj pohled na věc pro ŽivotvČesku.cz fotbalový expert.

V neděli od 18 hodin přivítá Slavia na svém stadionu Viktorii Plzeň a utkání 13. kola domácí ligové soutěže napoví, jak na tom oba aspiranti na titul momentálně jsou. Podle Ladislava Vízka je Slavia v lehké krizi a hráčům nesvědčí to, jak intenzivně trenér točí se sestavou.

"Slavia trochu skřípe, vidím tam dva faktory, pronásledují je zranění a pak si myslím, že trenér by to měl nějak ustálit. Slavia cítí, že se na ní podepisují zranění. Jindřich Trpišovský také vidí, že se rozsypala obrana, stopeři nejsou, Jan Bořil je zraněný. Ustálená obrana Slavii vždy dávala klid. Druhým důvodem, proč je Slavia nejistá, je podle mě to, že trenéři moc míchají se sestavou. Daniel Samek dá gól, zvedne ho to, ale další tři zápasy nehraje. To samé se děje s Kuchtou, s Krmenčíkem, zažil to i Stanciu, ti kluci se nemohou dostat do tempa, nedostanou se do pohody a pak nepřichází ani forma. I mezi legendami klubu se šušká, jestli ta sestava nerotuje moc. Dlouho vyhrávali, to pořád také nejde, takže přišla krize, ale je to i logické," analyzoval pro ŽivotvČesku.cz Ladislav Vízek, kde vidí hlavní problémy »sešívaných«. Slavia si ale bude muset umět poradit sama, podle Vízka by se měli jasně určit hráči, na kterých se postaví kostra týmu.

"Podle mě by měl trenér přeci jen vybrat nějakou ustálenější sestavu. Vždyť z těch útočníků nemá nyní nikdo jistotu, že bude hrát. Já to znám podle sebe, tohle žádnému hráči nesvědčí, oni třeba zahrají dobře, ale další zápas zase nenastoupí... Stanciu hraje, pak zase nehraje, vyletí Standa Tecl a hraje, pak zase nehraje, to jsou takové změny, které hráči nemohou nést dobře. Oni nic nahlas neřeknou, drží Trpišovského, ale kdyby mohli být upřímní, tak řeknou, že tahle rotace jim vadí. Tohle vadí všem fotbalistům, ať hrajete přebor nebo první ligu. Trpišovský musí dát týmu nějakou základní kostru, četl jsem noviny, kde to říkal i Honza Koller... Trpišovský musí mít nějakou základní osu, nějaké čtyři hráče, na kterých to bude stavět, tam ale nemá nikdo nic jistého. Mě by strašně moc zajímalo, kdo a jak přesně skládá sestavu, Jarda Tvrdík podle mě to toho nekecá, nechá to na trenérech, ti zodpovídají za sestavu... Teď se budou plácat trošku v krizi, ale je to jen na nich, musí vědět, jak z toho ven," řekl s úsměvem fotbalový expert, který je přesvědčen, že Slavia je dnes silný klub a má uvědomělé vedení, takže by cestu z lehčí krize najít měl. Hodně napoví už neděle, kdy do Vršovic přijede Plzeň.

"Já jsem jako jeden z mála říkal, že v Plzni pořád jsou dobří fotbalisté. Pořád se s nimi musí počítat. Mají výborného trenéra, mají ve vedení ctižádostivého Šádka, navíc přijde nový investor. Vypadala to, že na začátku ligy budou nervózní, ale nyní je opak pravdou. Já viděl zápas Plzně se Spartou a hráli fantastický fotbal, Sparta by se nemohla divit, kdyby v tom utkání dostala pět branek. Viděl jsem tohle utkání a bylo mi jasné, že Plzeň bude dál zlobit a bude dál hrát o titul. Teď bude zajímavé utkání mezi Plzní a Slavií, to ukáže, jak na tom oba týmy jsou, osobně tipuji, že utkání skončí remízou," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz Ladislav Vízek, který je přesvědčen, že do boje o ligový titul může zasáhnout ještě jeden tým, o kterém se moc nemluví. Za Plzní a pražskými »S« číhá nenápadný klub, kde se podle Vízka moc nemluví, ale to více »maká«.

"Podle mě se letos bude hrát o titul až do posledního zápasu, rozhodne se až v nadstavbě. Na koho se trochu zapomíná, je Slovácko. Mluvil jsme s některými trenéry a hodně Slovácko chválí. Jsou tam potichu, nemají silné řeči, hrají výborný fotbal, mají dobrého trenéra, skvělou partu a jsou na tom bodově skoro jako Sparta. Až bude nadstavba a ty nejlepší týmy si to rozdají mezi sebou, tak Slovácko hodně celkovým pořadím zamíchá," zatipoval si muž, který nastřílel 13 branek za reprezentaci.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.