Stanislav Hložek se rozpovídal o cenách potravin. Je to vizitka těch, kteří se o nás mají starat, míní

Standa Hložek
Standa Hložek
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 3. 2023

Jedním z hlavních témat současné doby je drahota. A jak je evidentní, netyká se jen úzkého okruhu lidí, ale zkrátka všech. Pro ŽivotvČesku.cz se o cenách potravin, které raketově rostou, rozpovídal legendární hudebník Stanislav Hložek (68), kterého zaskočily zejména ceny zeleniny. "Není to dlouho, co jsem kupoval papriky, netušil jsem kolik stojí a když jsem se doma podíval na účtenku, nechtěl jsem věřit vlastním očím," uvedla pěvecká hvězda 80. let.

Míra inflace v Evropské unii v únoru opět mírně klesla a poprvé od loňského července se dostala pod úroveň deseti procent. Tempo meziročního růstu cen zpomalilo proti lednu o desetinu procentního bodu na 9,9 procenta, uvedl před víkendem evropský statistický úřad Eurostat. Inflace se snížila i v České republice, kde však s hodnotou 18,4 procenta zůstává stejně jako v lednu třetí nejvyšší v celé unii.

"Kilo paprik za 140 korun, kilo rajčat, která mám hodně rád, za 80 korun. Svět se zbláznil. Nevím, kde je chyba, ale cítím, že někde chyba je. Člověk by měl být dobrý hospodář, ovšem to, co se v současnosti děje, je skutečně ostuda a je to vizitka těch, kteří se o nás mají starat," řekl pro ŽivotvČesku.cz Stanislav Hložek, který zůstane pro mnohé generace oblíbeným interpretem hitů jako Holky z naší školy, Jen tak zapomenout nebo Život je rváč.

Výrazně nejrychleji rostly letos v únoru ceny stejně jako v předchozích měsících v Maďarsku, přestože se tam inflace mírně snížila na 25,8 procenta. Po Lotyšsku (20,1 procenta) následovalo Česko, kde meziroční růst cen zpomalil z lednových 19,1 na 18,4 procenta. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.