StarDance vytančila přes 21 milionů korun a ušetřila soutěžní páry. Tentokrát vyřazoval covid dvakrát. Slova imunologa

StarDance přinesla benefiční večer
StarDance přinesla benefiční večer
Foto: Se svolením České televize
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 11. 2021

Sedmý díl oblíbené taneční show byl pro zbylých pět soutěžících párů milým zpestřením. Po plejádě vyřazování se mohly pro jeden sobotní večer uvolnit a předvést své výkony bez obav z odchodu ze soutěže. Své tance věnovaly konkrétním pěti vozíčkářům, a to v rámci benefičního večera konaného pro Centrum Paraple. Pomocí charitativního dílu se podařilo vybrat přes 21 milionů korun. Ale ani tentokrát se epidemie koronaviru pořadu nevyhnula. Kvůli covidu došlo k výměně u porotců. A pozitivní test vyšel Lence Noře Návorkové (30). Obecný pohled ohledně pořádání přímých televizních přenosů v době pandemie nabídl ve vyjádření pro ŽivotvČesku.cz imunolog Jiří Šinkora.

Diváci se opět nedočkali porotce Zdeňka Chlopčíka (64). Pozitivní PCR test ho odstavil od hodnocení výkonů už v předchozím díle a musel zůstat v karanténě. Nahradil ho choreograf Václav Kuneš (46).

Komplikace se nevyhnula hudebníkovi Mirai Navrátilovi (29). Původně kvůli vyčerpání nenastoupila jeho taneční partnerka Lenka Nora Návorková, své zdravotní problémy v sobotu večer upřesnila, když uvedla, že jsou spojené s covidem-19. "Začalo to jako fyzický problém, bolavá hnutá záda. Na to jsem zvyklá, nebylo to poprvé. Dnes se ale situace zhoršila a k bolesti zad se přidaly další potíže. Proto jsem se rozhodla jít preventivně na test. Bohužel mi vyšel pozitivní. Ta zpráva ke mně dorazila paradoxně při sledování a fandění při benefici," uvedla.

Nahradit ji tak musela Tereza Prucková (36), která původně tančila se Zdeňkem Godlou (46) a pro oba show skončila vyřazením ve čtvrtém díle. Ještě před vysílání se k výměně vyjádřil hudebník. "Lenka toho měla už moc a jela v obdivuhodném tempu. Kromě StarDance navíc stíhala několik svých pracovních závazků. Je to bojovnice," vysvětlil Mirai Navrátil pro ŽivotvČesku.cz, kvůli čemu došlo ke změně v obsazení. Nakonec se ukázalo, že za vyčerpáním jeho taneční kolegyně stojí koronavirus a počítat s ní nemůže ani v dalším, už soutěžním, díle.

Samotný večer se neodlišoval ničím od klasických soutěžních. Příjemným zpestřením byla účast vozíčkářů, kteří se stali patrony tanečních párů. Před jejich jednotlivými vystoupeními televize odvysílala osobní medailonky handicapovaných hostů. Divák se tak seznámil s nepřízní jejich osudu, se kterou velmi statečně bojují a nevzdávají se. Sobotní StarDance ukázala ve volném večeru, že postižení není překážkou pro získání nových zážitků.

V druhé části pořadu soutěžící na parketu předvedli společnou choreografii se svými patrony na skladbu Fly Me To The Moon. O úchvatnou choreografii se postaral Marek Zelinka. Závěr vysílání ve svých zvyklostech nebyl pozměněn, i přes to, že se nevyřazovalo. Bodové hodnocení soutěžních páru se přenáší do dalšího kola. Celkově benefiční večer pro Centrum Paraple vynesl přes 21 milionů korun.

Ohledně rizik pořádání pořadů, které se konají v uzavřených prostorách a jsou vystaveny komplikacím, že do nich zasáhne epidemie koronaviru, promluvil nedávno pro ŽivotvČesku.cz imunolog Jiří Šinkora. "Je otázka, jak se k tomu postavíme. Je prokázané, že očkovaní lidé se mohou nakazit ve smyslu pravděpodobnosti jako neočkovaní, výhodou je, že budou mít lehčí průběh. Pokud se stát rozhodne, že tu infekci pustí, abychom se promořili, a stala se běžnou, tak v tom případě soutěže budou. Jde o společenskou věc, nikoliv lékařskou," řekl svůj pohled na věc odborník s tím, že všechny varianty v souvislosti dotazu nesou rizika, pozitiva a negativa a rozhodně nejsou jednoznačná.

Sobotního dílu se zúčastnily páry ve složení Mirai Navrátil (29) a Tereza Prucková (36), Tomáš Verner (35) a Kristýna Coufalová, Martina Viktorie Kopecká (35) a Marek Dědík, Tereza Černochová (38) a Dominik Vodička a také Jan Cina (33) s Adrianou Maškovou.

Publikum v sále Křižíkových pavilonů na pražském Výstavišti muselo mít dle nařízení televize respirátory či nanoroušky. Vstup do sálu byl umožněn pouze prokázání se negativním výsledkem testu. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.