Stárne s elegancí a nejvíce času tráví na sociálních sítích. Přesně 2800 minut za loňský rok, říká Petr Bende

Hudebník Petr Bende
Hudebník Petr Bende
Foto: Archiv Petra Bende
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 1. 2021

Lockdownem, který je zejména pro umělce nepříjemný, se trápit nenechal. Pravidelně totiž usedá s kytarou na gauč a streamuje na sociálních sítích pro fanoušky své vystoupení s názvem »Živě z obýváku«. Zpěvák Petr Bende (43) popsal pro ŽivotvČesku.cz, jak se mu aktuálně daří a čemu se nejvíce věnuje.

Podle svých slov má na koncerty z obýváku dobré reakce od fanoušků. Ale příprava na ně je násobně náročnější než na živé. Hraje totiž i písně na přání a oprášit starší kousky mu někdy zabere poměrně dost času.

"Už od března jsem veškeré hrání, kromě léta, přesunul na sociální sítě. Ale v té době jsem netušil, že to budu dělat tak dlouho. Podle statistiky, kterou má spočítanou moje archivářka Marta Mastná, při které jsem se trošku zhrozil tím, kolik času jsem strávil na sociálních sítích, jsem od března do prosince odvysílal 47 hodin, přesně 2800 minut. Odehrál jsem 210 písní a co pro mě samotného bylo neuvěřitelné, že 84 různých. To jsem ani nevěděl, že tolik písní znám," popsal s úsměvem pro ŽivotvČesku.cz hudebník Petr Bende, jehož si lidé zapamatovali zejména díky roku 2005, kdy obsadil druhé místo v soutěži Česko hledá SuperStar.

"Na neděli aktuálně plánuji premiéru nového videoklipu skladby, kterou jsem napsal, a jmenuje se Do nových roků. Napsal jsem ji 28. prosince a mám tu skladbu velmi rád. Takže obecně se nejvíce věnuji skládání a dětem. Mám konečně na ně čas, protože nejezdím nikde na koncerty," dodal pro ŽivotvČesku.cz nadaný umělec, který má dva syny - Matyase a mladšího Maxe.

Rodák z Újezdu u Rosic na Brněnsku, který momentálně žije v Ostravě, do konce loňského roku během covidových omezení zvládl napsat celkem 14 nových písní.

Teď Petr Bende věří, že se brzy vrátí na jeviště a odehraje koncerty nové i ty přesunuté z loňska. Z minulého roku má totiž přebukováno asi šedesát koncertů včetně vánočního turné.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.