Šťastlivec z Prahy vyhrál přes 93 milionů korun. Jde o třetí nejvyšší výhru ve Sportce v letošním roce

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Archiv Sazka
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 12. 2020

Páteční losování Sportky udělalo jednoho člověka v Česku multimilionáře. Padl totiž Superjackpot a s ním výhra bezmála 94 milionů korun. Vítězem se stal sázející z Prahy.

Jde o druhou výhru v posledních pěti dnech - v neděli si výherce z jižních Čech polepšil o 60 milionů. Společnost Sazka uvedla, že páteční výhra je v letošním roce již celkem pátou v hodnotě nad 50 milionů korun.

Čísla, která šťastlivci zajistila výhru, byla: 17, 20, 22, 42, 48 a 49. "Právě ta zajistila předčasnou vánoční nadílku zákazníkovi z hlavního města Prahy, který vsadil plný tiket náhodných čísel včetně Šance. Osudovou výhru přinesl šestý sloupec,“ informoval mluvčí Sazky Petr Týbl.

Páteční výhra se zaspala jako třetí nejvyšší v letošním roce. Společnost Sazka v tomto roce udělala ze 137 lidí milionáře. Všichni výherci musí podle novely hazardního zákona odvést 15 procent do státní pokladny. Nynější výherce tak musí státu odvést z částky daň ve výši 14 075 705 korun.

"Dosud nejvyšší výhra ve Sportce padla v roce 2013, kdy manželský pár z Chrudimska získal 400 milionů korun. Rekordní výhra v Česku padla v květnu 2015. Sázející si tehdy v evropské loterii Eurojackpot vsadil tiket v Pardubickém kraji a vyhrál 2,466 miliardy korun,“ dodal Týbl.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.