Statistiky uvedly informaci o tom, že na koronavirus v Česku zemřelo miminko. Mluvčí vysvětlila, co se stalo

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 20. 11. 2020

Epidemie koronaviru i nadále sužuje Česko, a přesto, že čísla ukazují zlepšení celé situace, v reálu to tak moc nevypadá. Přibývá úmrtí a nyní se ve statistikách objevila informace dokonce o tom, že na onemocnění covid-19 zemřelo teprve několikaměsíční miminko. Pro ŽivotvČesku.cz tisková mluvčí Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR objasnila, co se skutečně stalo.

Statistiky na webu ministerstva zdravotnictví přinesly údaj o tom, že na koronavirus zemřelo ani ne roční miminko z Moravskoslezského kraje, konkrétně z Ostravska, které mělo podle uvedených informací podlehnout onemocnění covid-19 ve čtvrtek 12. listopadu. Jenže takto závažná zpráva se ukázala nakonec jako mylná.

"Není to pravda. Ta nemocnice nám bohužel vykázala špatně datum narození toho zemřelého. Takže žádné miminko neumřelo, byl to omyl," vyvrátila informaci o úmrtí dítěte Lenka Svobodová, vedoucí oddělení komunikace a vztahů s veřejností Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR, pro ŽivotvČesku.cz.

V České republice už bylo zaznamenáno smutné číslo poukazující na 6 874 úmrtí v souvislosti s onemocněním covid-19. Aktuálně je 6 555 nakažených pacientů, kteří museli být kvůli koronaviru hospitalizováni. Uvádí to oficiální web Ministerstva zdravotnictví ČR.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.