Reklama:

Stav Jindřicha Forejta se zlepšil. Ve Fakultní nemocnici Motol se probral z umělého spánku

Bývalý protokolář Jindřich Forejt
Bývalý protokolář Jindřich Forejt
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 3. 2021

Stav bývalého protokoláře Hradu Jindřicha Forejta (42) se zlepšil. Podle dostupných informací se měl probudit z umělého spánku, do kterého byl uveden po převozu do nemocnice. Na svém Twitteru o tom informoval předseda rady ČTK David Soukup.

Reklama:

Začátkem března se objevila na informace, že bývalý hradní protokolář Jindřich Forejt leží v umělém spánku v jedné z pražských nemocnic. Měla ho postihnout mrtvice krátce poté, co prodělal onemocnění covid-19. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček večer následně informoval, že Forejt zemřel. Naštěstí mylně.

"Prosím o modlitbu za Jindřicha Forejta, který dnes opustil tento svět. Jindro, děkuji," uvedl na svém Twitteru Jiří Ovčáček. Motolská nemocnice však tuto informaci vyvrátila. A zaradoval se i samotný Ovčáček.

Reklama:

"Mám velkou a upřímnou radost, že v této těžké době plné smutných zpráv přišla nakonec jedna moc dobrá. Stačila chvilka a smutek se změnil v pocit naděje. O modlitbu prosím dál," řekla pro ŽivotvČesku.cz pravá ruka prezidenta.

Aktuálně se Jindřich Forejt probral po necelých 14 dnech hospitalizace z umělého spánku. Podle Blesku má být částečně ochrnutý. Ředitel nemocnice Miloslav Ludvík uvedl, že se ke zdravotnímu stavu nemůže vyjádřit s ohledem na rodinu.

Jindřich Forejt od roku 2004 působil jako ředitel odboru protokolu Kanceláře prezidenta republiky. Z Hradu odešel z »osobních a zdravotních důvodů« na konci roku 2016. O měsíc dříve řešil ale kauzu, v níž má údajně Forejt na videu brát tvrdé drogy.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: