Stavba království Miloše Zemana v Lánech jde do finále. Realitní expert odhadl, kolik nový domov hlavy státu může stát

Dům v Lánech
Dům v Lánech
Foto: ŽivotvČesku
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 5. 2022

Na začátku roku 2023 proběhne volba prezidenta České republiky, která pro současnou hlavu státu Miloše Zemana (77) už nebude nikterak důležitá - za sebou bude mít totiž dvě funkční období - kandidátem znovu být nemůže. Aktuálně probíhají finální práce na jeho domě v Lánech, kam se chce následně přesunout. "Pan prezident by byl rád, aby v bungalovu byla umístěna velká knihovna," prozradil pro ŽivotvČesku.cz už dříve hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Podle redakcí osloveného specialisty na reality Jiřího Hanouska se cena domu může pohybovat okolo 20 milionů korun.

Na začátku roku 2023 bude Česká republika vybírat prezidenta, Miloši Zemanovi skončí druhý mandát 8. března. Řada politických osobností už oznámila svou kandidaturu, přesto do voleb je ještě daleko. Současná hlava státu už v minulosti uvedla, že jakmile jí skončí mandát, odejde do důchodu a přesune se do domu v Lánech, jehož stavba aktuálně probíhá.

Sám Miloš Zeman za sebe vidí náhradu v Josefu Středulovi. "Věřím, že budeš jedním z nejsilnějších kandidátů," uvedla hlava státu na konci dubna, když jej vyzvala, ať se účastní boje o Hrad. Krátce předtím ČMKOS (Českomoravská konfederace odborových svazů) Josefa Středulu zvolila jasně do svého čela.

Redakce ŽivotvČesku.cz se do Lán vydala a přináší fotografie domu, jak vypadá přibližně půl roku před obdobím, kdy se do něj bude chtít Miloš Zeman nastěhovat. Zdá se, že království budované jen kousek od zámku Lány v okresu Kladno se už úspěšně blíží k cílové rovince.

Prezident Miloš Zeman o stavbě hovoří jako o bungalovu. "Pan prezident netoužil po tom, aby byla vybudována nějaká vila nebo rodinný domek. Bungalov se ukázal jako vysoce optimální, je to opravdu komfortní ubytování a velmi pohodlné pro celou rodinu. Důležité také je, že onen bungalov vzniká v Lánech. Tedy v místech, kde to pan prezident dobře zná a kde to má rád," uvedl pro ŽivotvČesku.cz hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Že by mělo jít o bungalov, pochybuje realitní expert Jiří Hanousek. "O stavbě domu pana prezidenta jsem samozřejmě už slyšel, ale docela mě překvapilo, jakým směrem se nakonec celý projekt vydal. Pan prezident i hradní mluvčí Jiří Ovčáček totiž v médiích mluvili o »malém bungalovu«, který si pan prezident chce zakoupit za své celoživotní úspory, protože netouží po vile nebo rodinném domku. Já teda nejsem žádný velký odborník na architekturu, ale už jsem pár baráků prodal a troufám si říct, že poznám bungalov, když ho vidím. No a tvrdit o této stavbě, že je to bungalov, je jako tvrdit o bazénu, že je to lavor na nohy. Takže jsem moc rád, že se panu prezidentovi z jeho skromného platu nakonec podařilo našetřit o pár korun navíc na tuhle útulnou vilku," okomentoval s jistou dávkou cynismu stavbu domu Miloše Zemana pro ŽivotvČesku.cz realitní makléř Jiří Hanousek.

Miloš Zeman se v politice pohybuje už od svého mládí a vzhledem k povinnostem, které s tímto světem souvisejí, neměl příliš času na koníčky, které mu ve volném čase dělají velkou radost. Dominantou jeho budoucího bydlení tak bude místnost určená přímo činnosti, kterou v prezidentské funkci postrádá nejvíc.

"Pan prezident by byl rád, aby v bungalovu byla umístěna velká knihovna a aby se mohl věnovat po deseti letech činnosti na prezidentském stolci knížkám, na které teď opravdu moc času není," dodal pro ŽivotvČesku.cz Jiří Ovčáček s tím, že Miloš Zeman si po odchodu z úřadu klidné roky penzisty plně zaslouží.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.