Stavba vily Miloše Zemana je kompletní. I v Lánech zřejmě panují obavy kvůli ruskému plynu. Zásobu dřeva na zimu si dělá i prezident. Makléř odhadl cenu domu na 25 milionů

Autor: ŽivotvČesku | Vila Miloše Zemana
Eliška Reiglová, Petr Vlk | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 18. 8. 2022

V roce 2023 proběhne volba prezidenta České republiky. Současná hlava státu Miloš Zeman (77) za sebou tou dobou už bude mít dvě období ve funkci a kandidátem znovu být nemůže. Předpokládá, že jakmile dokončí celý svůj mandát, přesune se do Lán, kde se stavba jeho domu posunula do cílové rovinky. Redakce ŽivotvČesku.cz přináší fotografie, které zachycují, jak »bungalov« Miloše Zemana aktuálně vypadá. Zásoby dřeva napovídají tomu, že čistě plynem či elektřinou se tam topit nebude, možná má hlava státu obavy z přerušení dodávek ruského plynu do Evropy. "Jde skutečně o krásnou stavbu, na kterou byly použity přírodní materiály," řekl pro ŽivotvČesku.cz vyhledávaný prodejce nemovitostí Dušan Měchura.

Na začátku roku 2023 bude Česká republika vybírat prezidenta, Miloši Zemanovi skončí druhý mandát 8. března. Současná hlava státu už v minulosti uvedla, že jakmile nadejde čas, kdy pozici převezme nově zvolená osoba, odejde do důchodu a přesune se do domu v Lánech, jehož stavba se aktuálně nachází v cílové rovince.

"Je to velmi krásně situovaný barák na pozemku. Jsou tam přírodní materiály, které domu dodávají atmosféru a působí jako celek velmi dobře. Bungalov to rozhodně není. Je to vila dělaná na míru podle architekta. Cenu odhaduji ve výši 25 milionů korun," uvedl pro ŽivotvČesku.cz ohledně zkompletované prezidentské nemovitosti úspěšný a známý prodejce nemovitostí pro náročné Dušan Měchura.

Redakce ŽivotvČesku.cz se do Lán vydala a přináší fotografie, jak dům Miloše Zemana aktuálně vypadá. Ze snímků je patrné, že pravděpodobnost příprav na tuhou zimu je vysoká - u domu se totiž nachází nemalé množství dřeva. Stejně tak je nepřehlédnutelné, že pokud ještě zbývá nějaká práce, jedná se už jen o drobné »kosmetické« úpravy.

Miloš Zeman se v politice pohybuje už od svého mládí a vzhledem k povinnostem, které s tímto světem souvisejí, bude po skončení mandátu jistě potřebovat místo, které ho svým charakterem pohladí po těle i duši. Podle odborníka v oblasti realit je jeho dům nepochybně přesně takový.

"Jde skutečně o krásnou stavbu, na kterou byly použity přírodní materiály. Celkové sladění je v moderním, ale zároveň přírodním duchu. Jsem přesvědčen, že se pan prezident musí dmout pýchou nejen kvůli lokalitě, ale i stavbě," dodal pro ŽivotvČesku.cz vyhledávaný prodejce realit pro náročné Dušan Měchura.

Dům Miloše Zemana
Dům Miloše Zemana
Foto: ŽivotvČesku

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.