Štědrý den máme dvakrát. Nejkrásnější dárek je požehnaný stav manželky, říká Radek Kašpárek

Radek Kašpárek s manželkou Andreou očekávají do rodiny syna
Radek Kašpárek s manželkou Andreou očekávají do rodiny syna
Foto: Archiv Radka Kašpárka
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 12. 2020

Letošní Vánoce jsou pro šéfkuchaře Radka Kašpárka (39) jedny z nejkrásnějších. Nedávno se dozvěděl od své milované manželky Andrey krásnou zprávu, že čekají prvního společného potomka. Navíc vysněného chlapečka. Tím dostal pod stromeček nejkrásnější dárek. Jako rodina mají Vánoce ale dvakrát. "U nás máme Štědrý den dvakrát, dva dny po sobě," prozradil pro ŽivotvČesku.cz charismatický šéfkuchař.

V rodině vyhlášeného šéfkuchaře, který má aktuálně uzavřenou restauraci kvůli vládním opatřením, se dodržují klasické vánoční zvyky. Ale Štědrý den mají dvakrát.

"Na 1. svátek vánoční slavíme druhý Štědrý den, kdy jsem si vzal od bývalé ženy děti a prožijeme ho společně. 24. prosince jsme byli jen s manželkou a její dcerou z prvního manželství a naším očekávaným přírůstkem do rodiny, vysněným chlapečkem," prozradil respektovaný mistr kuchyně, v jaké sestavě se sešla rodina u vánočního stromečku na poslední den adventu.

Štědrovečerní stůl má u michelinskou šéfkuchaře více chodů. "Měli jsme dva druhy polévky. Jedna byla klasická štědrovečerní rybí s praženou houskou na másle. A druhá byl vývar s játrovými knedlíčky a nudlemi. Následovaly dva druhy bramborového salátu a obalený kapr a kuřecí řízky. Jako dezert bylo cukroví a tažený jablečný závin. A jak bývá u nás zvykem, vařil jsem na Štědrý den já, jinak se běžně v kuchyni s mou milovanou ženou střídáme," popsal pro ŽivotvČesku.cz Radek Kašpárek, jaké dobroty se servírují v posledním dnu adventu.

Sympatická manželka gastro umělce je aktuálně ve čtvrtém měsíci těhotenství. "Na našeho očekávaného syna Ježíšek také myslel. Dostal už teď dudlíka, dupačky a trička," dodal s úsměvem pro ŽivotvČesku.cz Radek Kašpárek s tím, že nejhezčím dárkem pro něj je požehnaný stav manželky.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.