Štědrý den slavíme jinak. Máme ho obráceně, prozradil bratr herečky Terezy Brodské

Marek Brodský - bratr herečky Terezy Brodské
Marek Brodský – bratr herečky Terezy Brodské
Foto: ŽivotvČesku.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 12. 2020

Nestýkají se každý den, volají si jednou za čas, ale mají velmi dobré vztahy. Řeč je o sourozeneckém vztahu výtvarníka Marka Brodského (61) a jeho herecky nadané sestry Terezy (52). Stejně jako v minulosti letošní svátky neoslaví společně, ale jen telefonicky. Každý má svou rodinu, se kterou bude trávit čas. "Voláme si každý rok. Ale každý slaví Štědrý den jinak. Třeba my s partnerkou ho máme obráceně," řekl pro ŽivotvČesku.cz umělec.

Syn legendárného herce Vlastimila Brodského (†81) se na letošní Vánoce, které bohužel budou poznamenané koronavirovou epidemií, s rodinou těší. Na tradičním štědrovečerním stole mají klasiku - bramborový salát, kapra či řízek jako většina Čechů.

"Svátky budu trávit se svou milovanou partnerkou Dášou a její dcerou a pak se budu snažit prchnout na chatu do Kytlice, která je v Ústeckém kraji. Se sestrou Terezou si určitě budeme volat, popovídáme si, popřeje mi si a bude to fajn," prozradil Marek Brodský pro ŽivotvČesku.cz, jaké plány má na období klidu a pohody.

Zvláštností, která se u Marka Brodského v rodině každoročně dodržuje, je, že Štědrý den mají postavený jinak. Obráceně. Dárky se totiž nerozdávají po večeři, ale hned ráno.

"Štědrý den máme jinak. My ho máme ráno. U nás je to tradice. Protože, když se partnerky desetiletá dcera Eliška ráno probudí, tak přijde Ježíšek a ona si s věcmi, které od něj dostane, může hrát celý den, nejsou žádné nervy a stres a hltání večeře, aby už se šlo ke stromečku. Tohle je podle mě ideální," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz Marek s tím, že tradice jako půlení jablka a lití olova do vody dodržují jen partnerka s dcerou.

"Tradice osobně nedodržuji, ale holky to baví, takže se to u nás dělá. Určitě si po večeři zpříjemníme večer nějakou pohádkou, ale že bychom měli nějakou vyloženě oblíbenou, to ne. Důležité je se nestresovat a být v pohodě," dodal.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.