Stěhování Miloše Zemana do jeho přepychového domu začalo. Jiří Ovčáček za ním bude jezdit na zajímavé diskuze

Dům Miloše Zemana
Dům Miloše Zemana
Foto: ŽivotvČesku
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 1. 2023

Dosluhující hlava státu Miloš Zeman (78) má svůj dům v Lánech dostavěný od loňského srpna. Pro ŽivotvČesku.cz mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček (44) uvedl, že přeje svému nadřízenému, aby nově postavený dům, původně prezentovaný jako bungalov, užil s radostí. Prezident nedávno sdělil, že stěhování do nemovitosti plánuje v lednu, případně v únoru. Musí do něj v současnosti přemístit všechny knihy, které získal během svého funkčního období. Bydlení v domě se zahradou, který čeká na jeho nastěhování s rodinou, pak označil jako náhradu rekondičního pobytu.

"Budu mít určitou komplikaci. Budu muset jak z Hradu, tak z Lán odstranit knihy, které jsem dostal. Bojím se této práce, budou to bedny a bedny knih a dalších věcí, ale především těch knih," uvedl v rozhovoru pro Blesk.cz dosluhující prezident, který v rámci volby svého nástupce podpořil kandidáta Andreje Babiše (68). Dodal, že už vyklidil šuplík ve své pracovně, což je zhruba jedno procento práce, která bude následovat.

"Zkolaudováno máme, máme i číslo popisné. Nyní se tam naváží nábytek, včetně polohovací postele. I když mi teď vyndali žaludeční sondu, pořád si někdy lehnu," uvedl dále Miloš Zeman. "Domek je na pozemku, kde je několik smrčků, asi patnáct. Pod nimi je ježek. Domek je projektovaný tak, že jednou prosklenou stěnou vidím na ty smrčky, případně i na ježka, pokud tam zrovna je. Takže můj rekondiční pobyt bude spočívat v tom, že mi udělali před těmi smrčky krásnou zahradu, vysázeli tam vřes a trvalé rostliny, no a já se budu koukat, případně si s vozíkem vyjedu do zahrady," doplnil s tím, že nadále bude jezdit na Vysočinu, ale jen v letních měsících.

"Já končím 8. března a z toho zcela logicky vyplývá, že se tam někdy v lednu nebo únoru přestěhuji," uvedl před několika týdny Miloš Zeman v Press Klubu na Frekvenci 1 o svém stěhování do nového domu. Přepis rozhovoru zveřejnil Hrad na svých oficiálních stránkách. Hlava státu uvedla, že dům bude disponovat i solárními panely.

"Přeji panu prezidentovi, aby s radostí užil svůj nový domov. Budeme dál v kontaktu, když se nalezne čas, rád přijedu na návštěvu. Ani ne tak na dobrý nedělní oběd, spíše na zajímavou diskuzi s moudrým člověkem," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Jiří Ovčáček v rámci dotazu, zda bude za Milošem Zemanem dojíždět do Lán po jeho konci ve funkci prezidenta.

Miloš Zeman se v politice pohybuje už od svého mládí a vzhledem k povinnostem, které s tímto světem souvisejí, bude po skončení mandátu jistě potřebovat místo, které ho svým charakterem pohladí po těle i duši. Podle odborníka v oblasti realit je jeho dům nepochybně přesně takový.

"Jde skutečně o krásnou stavbu, na kterou byly použity přírodní materiály. Celkové sladění je v moderním, ale zároveň přírodním duchu. Jsem přesvědčen, že se pan prezident musí dmout pýchou nejen kvůli lokalitě, ale i stavbě. Je to velmi příjemně situovaný barák na pozemku. Jsou tam přírodní materiály, které domu dodávají atmosféru, působí jako celek velmi dobře. Bungalov to rozhodně není. Je to vila dělaná na míru podle architekta. Cenu odhaduji ve výši 25 milionů korun," dodal pro ŽivotvČesku.cz vyhledávaný prodejce realit pro náročné Dušan Měchura.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.