Stephanie z Pobřežní hlídky: Alexandra Paulová zůstává v 57 letech krásnou ženou. Roli získala díky náhodě

Americká herečka Alexandra Paulová
Americká herečka Alexandra Paulová
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 5. 2021

Na přelomu 80. a 90. let byl vysílán televizní seriál Pobřežní hlídka, který přes prvotní neúspěchy nakonec u diváků zabodoval a získal si obrovskou sledovanost a fanoušky po celém světě. Záchranářku Stephanie Holdenovou ztvárnila herečka Alexandra Paulová (57), která byla starší a zodpovědnou seriálovou sestrou rozverné plavčice Caroline. Uplynulo několik desetiletí od natáčení a budoucí šedesátnice jen dokazuje, že s přibývajícími roky z ní může být stále šarmantní žena.

Rodačka z New Yorku má velmi blízký vztah k rodině. Pochází ze tří sourozenců a sestra Caroline (sestru Caroline měla mimochodem i v seriálu Pobřežní hlídka) je její dvojče. Alexandra Paulová vystudovala Groton School v Massachusetts a začala navštěvovat také dramatický kroužek, kde se snažila zlepšovat v hereckých schopnostech a dovednostech, protože filmová kariéra ji lákala. "Když jsem byla teenagerka, pracovala jsem jako chůva a v 16 letech jsem začala s modelingem. Díky němu jsem se dostala ke své první herecké nabídce," řekla Alexandra Paulová v rozhovoru pro web Retrojunk.com.

Po studiích se přestěhovala do slunné Kalifornie a v roce 1992 přišla životní příležitost díky televiznímu seriálu Pobřežní hlídka, kde získala roli zodpovědné a zásadové záchranářky Stephanie Holdenové.

"Myslím si, že je úžasné být součástí jednoho z nejsledovanějších seriálů na světě. Všichni jsme spolu vycházeli skvěle a David Hasselhoff je úžasný člověk, se kterým je radost pracovat. Hlavní postava, tedy herec, udává, jaká bude při natáčení atmosféra – pokud je třeba naštvaný, ovlivní to práci zbytku herců i štábu. David byl perfektní. Vždycky přišel včas, pokaždé znal svoje party ve scénáři a ještě k tomu byl zábavný. Všichni jsme ho zbožňovali. Natáčení Pobřežní hlídky jsem milovala. Celý den jsem hrála na pláži s úžasnými lidmi," vzpomínala na účast v úspěšném seriálu herečka, která si i v 57 letech udržuje štíhlou postavu a svěží vzhled.

"Vždycky jsem byla plavkyně. Vyrůstala jsem v západním Cornwallu v Connecticutu. S mým dvojčetem Caroline jsme často plavaly přes místní jezero. Důvod, proč jsem měla možnost zúčastnit se konkurzu na Pobřežní hlídku je ve skutečnosti to, že její tvůrce Greg Bonann (americký plavčík, režisér a producent Gregory J. Bonan, pozn. red.) chodil plavat do stejného městského bazénu jako já a slyšel o mně, že jsem v plávání moc dobrá," prozradila budoucí »šedesátnice« skutečnost, jak přišla k roli slavné plavčice.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.