Stesk po divadle je obrovský. Jsem už pátý měsíc doma, všechno se táhne, říká Ivanka Devátá

Herečka a spisovatelka Ivanka Devátá
Herečka a spisovatelka Ivanka Devátá
Foto: nextfoto.cz

Herečka a spisovatelka Ivanka Devátá (85) má k umění blízko už od mládí, dnešní doba ovšem nepovoluje vyrazit si za kulturou a mnohým se stýská po starých dobrých časech bez covidu, kdy se diváci mohli usadit do hlediště a sledovat herce v hrách. "Všechno se táhne. Na volby se chystám jen proto, abych volila někoho jiného než Babiše," uvedla Ivanka Devátá pro ŽivotvČesku.cz.

Kromě zaměstnání a přírody v obci není pro občany Česka aktuálně jiné místo, kam by mohli vyrazit. Fenomenální herečka a spisovatelka Ivanka Devátá je doma už dlouho. "Jsem už pátý měsíc doma, jsem tu sama, mám malý pokoj, takže tady čučím a věčně chodím po doktorech," uvedla dlouholetá umělkyně pro ŽivotvČesku.cz.

Když zrovna nemusí být u doktora, snaží se divadelní a televizní hvězda odpočívat. "Když nikam nemusím, tak si odpočinu, to pořád koukám na televizi," vysvětlila Ivanka Devátá pro ŽivotvČesku.cz, jak tráví svůj volný čas.

Ivanka Devátá za sebou má první dávku očkování proti koronaviru. "Když už je u nás ta situace taková... Já mám taky vztek, jsem onkologický pacient, před čtyřmi lety jsem byla operovaná. Tak jsem dostala něco k dobru a místo toho čučím doma. Jako kdyby mi ukradli rok života," řekla herečka, která se během pár dní chystá na druhou dávku vakcíny.

Spisovatelka a herečka se nechce míchat do vlády, ale politikům v čele státu má co vytknout. "Myslím, že udělali strašných chyb. Všechno se táhne. Dostanou vakcíny a ty pak někde leží. Nabízejí se dobrovolníci, to oni nechtějí, cizí země nám nabízí pomoc a oni o tom začnou až za měsíc uvažovat. Na volby se chystám jen proto, abych volila někoho jiného než Babiše," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz svůj postoj herečka.

Kulturní vyžití, které je už několik měsíců pozastavené, umělkyni velmi chybí. "Do divadla bych strašně ráda. My jsme chodili většinou na veřejný generální do Vinohrad a to bylo prima. Kultura chybí, co teprve těm hercům. Já jsem jezdila hodně na zájezdy a to taky nemůžu," doplnila Ivanka Devátá pro ŽivotvČesku.cz.

Strach lidi spojuje. Lidé se potřebují bát a potřebují mít téma, o kterém mají pocit, že m...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.