Steve z Beverly Hills 90210: Ian Ziering nestárne. V 57 letech by mohl znovu ztvárnit roli středoškoláka

Autor: Profimedia | Ian Ziering
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 9. 2021

Na začátku devadesátých let se na televizní obrazovky dostal dnes již kultovní seriál Beverly Hills 90210. Jednu z hlavních rolí zbohatlého středoškoláka Steva Sanderse ztvárnil herec Ian Ziering (57), kterému role přinesla obrovskou popularitu - stal se jednou z hvězd filmového Hollywoodu. Přesto, že od vysílání prvního dílu uběhly tři desítky let, jako by se sympatický Američan vymykal zákonům přírody a nestárnul.

V roce 1990 zavládl obrovský rozruch kolem seriálu Beverly Hills 90210, který je počinem hvězdné dvojice producentů – Aarona Spellinga (†83) a Darrena Stara (60). Právě ten stojí také za úspěchem Sexu ve městě, Melrose Place, Znovu 20 nebo z poslední doby televizního hitu Emily v Paříži. Kultovní »Beverly« představilo osudy party středoškoláků a jejich různorodých životů, lásek, strastí a problémů spojených s dospíváním.

Bohatého studenta Steva Sanderse, který měl vždy značkové oblečení a luxusní auto, si zahrál americký herec Ian Ziering. Stal se tak jednou z ikonických postav a tvořil přátelskou dvojku s kolegou Jasonem Priestleyem (52) alias Brandonem Walshem. Než přišla životní nabídka na roli mladého boháče, pracoval rodák z Newarku v New Jersey mimo jiné v obchodě s akvaristickými potřebami.

"Můj první konkurz na Beverly se odehrál v New Yorku s režisérem Timem Hunterem. Týden nato mi volali, že se mnou chtějí udělat kamerové zkoušky, a tak jsem odletěl do Kalifornie. První den na place byl hodně vzrušující. A také jsem se hned se všemi spřátelil, herecké obsazení se vážně povedlo. Tehdy mi bylo 28 let a hrál jsem šestnáctiletého kluka… Když jsem četl scénář, příběh mi přišel trochu povrchní, což taky byl. Ale když jsem roli získal, byl jsem opravdu nadšený. Když dnes vidím nějaký starý díl Beverly Hills 90210, říkám si: Panebože, co to mám na sobě? Co to mám s vlasy? To jsem neměl zrcadlo? Ale byla to 90. léta," popsal Ian Ziering svoji cestu k roli Steva v rozhovoru pro magazín Entertainment Weekly.

Přesto, že seriál letos v říjnu oslaví 31 let od vysílání první epizody (v ČR se vysílala až v srpnu 1993), za tři dekády se herec téměř nezměnil. Je až s podivem, že mu vrásky přibývají tak poskromnu a v 57 letech si udržuje mladistvý vzhled. Jeho věk by mu jen těžko někdo hádal. Ian Ziering je jinak dvojnásobným otcem – má desetiletou dceru Miu Loren a mladší Pennu Mae (8), jejichž matkou je jeho bývalá manželka a ošetřovatelka Erin Kristine Ludwigová. Partneři přiznali problémy v listopadu 2019 a iniciátorkou rozvodu byla právě jeho žena.

Herec Ian Ziering jako Steve Sanders v Beverly Hills 90210
Herec Ian Ziering jako Steve Sanders v Beverly Hills 90210
Foto: Profimedia

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.