Steven Gerrard je pro mě ubožák, zopakoval Ladislav Vízek. Nahlas řekl, co odchod trenéra znamená pro Spartu

Steven Gerrard a Ondřej Kúdela
Steven Gerrard a Ondřej Kúdela
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 11. 2021

Už 25. listopadu čeká Spartu v rámci základní skupiny Evropské ligy odveta proti Glasgow Rangers. Skotský tým nepovede trenér Steven Gerrard (41), který odešel do Aston Villy. Fotbalový expert Ladislav Vízek (66) se zamyslel, co to s týmem udělá a svůj názor vyšším tónem hlasu sdělil. "Domníval jsem se, že Steven Gerrard za své hráče bojuje, tady vidíte, jaký on je," ukázal prstem bývalý reprezentant pro ŽivotvČesku.cz.

O chování a vystupování fotbalového trenéra Stevena Gerrarda toho bylo napsáno a řečeno mnoho. Na jméno mu nemohou přijít fanoušci Slavie i Sparty. »Sešívaní« jsou přesvědčeni, že svým svěřencům naordinoval brutální hru, jejíž obětí se na jaře stal brankář Ondřej Kolář, navíc měl Gerrard sledovat, jak Glen Kamara (26) po zápase zbil Ondřeje Kúdelu (34). Na Letné se zase dlouho řešilo, když trenér Rangers označil dětské fanoušky za rasisty.

Spartu v rámci Evropské ligy už 25. listopadu čeká náročná odveta na skotské půdě. Je pravděpodobné, že půjde o bitvu o druhé místo ve skupině, které zajistí pokračování v soutěži. Steven Gerrard ale zápas bude sledovat možná tak v televizi, z Glasgow odešel a rozhodl se kývnout na nabídku Aston Villy. Nejžhavějšími kandidáty na Gerrardův post jsou bývalý kouč Norwiche Alex Neil a někdejší nizozemský reprezentant Giovanni van Bronckhorst.

Podle bývalého fotbalového reprezentanta Ladislava Vízka jsou v Glasgow z odchodu trenéra zaskočeni, ale výrazně by jim změna trenéra ublížit neměla.

"Výměna trenéra není nic dobrého. S hráči Rangers to maličko otřást může. Já se domníval, že Steven Gerrard za své hráče bojuje, tady vidíte, jaký on je. Já čekal, že do Premier League odejde, ale on tam úplně »zdrhnul«. Já za všechno, co se s ním v minulosti stalo, mu už vůbec nefandím. Také záleží, jakou měli dohodu a jak to hráči Rangers vnímají, zase takový průšvih jeho odchod ale není, nemyslím si, že by bez něj hráli hůř. Z psychologického hlediska to ale dobrý pro ně není," analyzoval Gerradův odchod pro ŽivotvČesku.cz Ladislav Vízek, který si myslí, že v novém angažmá čeká anglickou legendu těžká práce.

"Fanoušci mu nyní nadávají, že je zrádce, na Ostrovech je to takto vyhrocené vždy. Já znovu říkám, že ho rád nemám, pro mě skončil, pro mě je to ubožák. Teď převezme Aston Villu a fandit mu určitě nezačnu. Trošku jsem se o tom bavil s Vláďou Šmicrem a ten mi říkal, že to nebude mít v Aston Ville vůbec lehké," dodal pro ŽivotvČesku.cz Ladislav Vízek.

Sparta Praha a Rangers FC si to zřejmě rozdají o druhé postupové místo, suverénním lídrem skupiny je francouzský Lyon. Na postup ze skupiny může dosáhnout i Bröndby, dánského mistra Sparta na svém stadionu přivítá 9. prosince, tímto zápasem se základní skupina uzavře.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.