Strach i radost. Martin Schreiner přiznal, že prožíval krušné období. Zvykl jsem si a teď to na mě doléhá, říká

Zpěvák Martin Schreiner
Zpěvák Martin Schreiner
Foto: showpix.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 5. 2021

Kultura ožívá a umělcům se začínají opět hrnout pracovní nabídky nejen na živé koncerty, festivaly, ale i divadelní představení. Zpěvák Martin Schreiner (24), který zazářil v posledním ročníku televizní pěvecké show, má radost stejně jako obavy. Čím více věcí má před sebou, tím víc na něj doléhá nervozita. Na diváky a vystupování se ale nesmírně těší a i z finančního hlediska se blýská na lepší časy. "Skončila mi Tvář a přestalo se úplně vydělávat – nebylo to příliš růžové, protože jsem neměl našetřeno tolik. Bylo to krušnější období. Jak se všechno dává do normálu, tak to na mě psychicky působí," přiznal pro ŽivotvČesku.cz.

Epidemie vzala práci lidem napříč všemi obory a kultura nebyla výjimkou. Lidé přišli v podstatě ze dne na den o práci a také umělecké sféra tvrdě pocítila vládní opatření, která uzavřela divadla a nechala vyhasnout kulturní vyžití v Česku. Bronzový finalista SuperStar Martin Schreiner měl po účasti v soutěži slušně našlápnuto a televizním divákům se posléze ukázal v show plné kostýmů, kde předváděl neskutečné pěvecké, herecké i taneční výkony. Už brzo se bude moci stejně jako jeho kolegové znovu postavit před živé publikum.

"Já se na to už nesmírně těším – na diváky, na představení a skutečnost, že situace po rozvolnění nabere zase nové rozměry. Rok jsme byli zvyklí na prázdné hlediště a úplně nejvíc mi chyběl kontakt s diváky. V září jsem odehrál dvě představení, kde byl i hodně omezený počet diváků, což se v celém roku bez práce úplně ztratilo. Aktuálně plánuju nový singl – jde o pozitivně laděnou píseň s názvem Síla lásky, která by měla vyjít v nejbližší době. Kvůli epidemii se mi hodně věcí pozastavilo, s vydavatelstvím jsme vzhledem k situaci museli taky čekat. Ale teď se všechno začíná hezky rozjíždět. Samozřejmě bylo těžké najít i prostředky, což hodně umělců zná z vlastní zkušenosti. Skončila mi Tvář a přestalo se úplně vydělávat – nebylo to příliš růžové, protože jsem neměl našetřeno tolik. Bylo to krušnější období," řekl Martin Schreiner pro ŽivotvČesku.cz s tím, že psychicky je na tom nejhůř paradoxně až teď.

"Celou dobu jsem vše bral, jak to plynulo, a zvykal jsem si. Nejsem melancholik a nerad se utápím v myšlenkách a podobně. Ale jak se všechno dává do normálu, tak to na mě psychicky působí. Najednou můžeme zase všichni všude hrát a divadla začínají zkoušet. Zkoušel jsem dva muzikály najednou – nemám rád, když se soustředím na hodně věcí naráz, protože mám pocit, že člověk pak nemůže dělat nic pořádně. Dva týdny jsem teď vyrážel ráno z bytu a vracel se domů pozdě večer. To mě asi nejvíc vyčerpává, protože to víc prožívám. Jsem nervózní, abych vše stihl a zvládl," přiznal talentovaný zpěvák, kterému se podařilo výrazně zhubnout a má před sebou řadu pracovních nabídek a optimistické vyhlídky na následující měsíce.

"Těším se na léto a venkovní akce, kdy mě čeká také několik koncertních verzí muzikálů po hradech, zámcích a amfiteátrech v Čechách. Myslím si, že na dovolenou nebude čas. Srpen je sice spíše odpočinkový, ale já bych rád letní prázdniny pojal co nejvíce pracovně. Nechci být skeptický, ale strašně se bojím, aby se situace zase neopakovala. Doufám, že ne. Většina lidí už je naočkovaných a já se na to opravdu těším z důvodu, abych mohl už konečně fungovat bez testů a respirátorů – je to otravné. Musím si asi odmyslet, co do sebe dávám," dodal Martin Schreiner pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.