Strach z covidu a krevní sraženina putující do plic. Ornella Koktová přesně popsala, jak bojovala o život

Profimedia
Trojnásobná maminka Ornella Koktová
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
josef.stastna@zivotvcesku.cz
Publikováno: 8. 5. 2021

Boj o život, při kterém rozhodovaly vteřiny a milimetry. Ornella Koktová (28) pro ŽivotvČesku.cz přesně popsala, co se v uplynulých dvou týdnech dělo s jejím tělem. "Zaplaťpánbůh, že jsem do nemocnice jela, ale ono to už fakt nešlo, už jsem měla opravdu obrovské bolesti, nemohla jsem vstát ze židle, bolelo mě břicho," řekla Ornella Koktová pro ŽivotvČesku.cz a popsala, jak jí do plic putovala krevní sraženina.

Když Ornella Koktová a její manžel Josef Kokta (64) přivítali na světě dceru Lilianne, ani jeden z nich netušil, co další týdny přinesou. Série zdravotních problémů vyústila v boj o život.

Ornella Koktová byla do nemocnice U Apolináře převezena 26. dubna. Matka tří dětí si už několik dnů před rychlým převozem stěžovala na velké bolesti v oblasti břicha. Do nemocnice ji vezl otec Michal Štika, který nechtěl volat taxi ani záchrannou službu. Chtěl mít dceru pod dohledem. Nebylo také možné, aby do nemocnice vyrazil s manželkou Josef Kokta, který se musel a pořád musí starat o tři děti. Sven, Quentin a hlavně novorozená Lilianne potřebují nekončící péči.

"Bolelo mě břicho a nevěděli jsme, proč to nekončí. Do nemocnice mě odvezl táta, aby Pepa nemusel brát všechny děti a nedělala se velká »výprava«. Po porodu bylo všechno v pořádku. Nešlo o gynekologickou záležitost, která by souvisela s porodem. Měla jsem nález kolem střev, ten začal bolet," popsala Ornella pro ŽivotvČesku.cz, jak problémy začaly.

Když šla do »tunelu« na CT vyšetření, tak lékaři odhalili další problém. Ten mohl mít fatální následky. "Zjistili, že mám v tepně sraženinu, která putuje směrem do plic. Byla jsem milimetr od embolie plic. Na to se přišlo náhodou," přiznala manželka Josefa Kokty pro ŽivotvČesku.cz, že jí opravdu šlo o život. Tím ale problémy nekončily. Antigenní test provedený v nemocnici ukázal, že Ornella je pozitivní na koronavirus.

"Do toho všeho mi antigenní test ukázal, že jsem pozitivní na covid. Takže se hned přidal strach z covidu. Převáželi mě od Apolináře na Karlovo náměstí na vyšetření v tunelu a pobíhali kolem mě ve skafandrech. To byl šok. Takže najednou nevěděli, zda a kdy mě mají operovat. Naštěstí pak PCR ukázal, že jsem negativní, že antigenní test se spletl," popsala Ornella pro ŽivotvČesku.cz další problémy. "Já těch operací měla nyní více, ještě do toho všeho jsem měla »slepák«, nekončilo to," dodala Ornella s lehkým úsměvem, který naznačuje, že během týdne se na ni valila jedna rána za druhou.

"Teď už mi je líp, ale před týdnem jsem se učila chodit. Po operaci se musíš zvednout, jít na tu první sprchu, sedíš tam na té židličce ve sprše, prostě nemocnice... Jsem teď ráda, že jsem došla na zahradu, že je venku slunce. Sven sedí vedle mě v kočárku, užíváme si sluníčko. Já jsem celá oslepená, byla jsem týden zavřená v nemocnici, tak z toho slunce jsem vykulená. Já si fakt vážím toho, že žiji," přiznala v sobotu Ornella s tím, že lékaři jí dělali také speciální zákrok, kdy museli od plic odfiltrovat krevní sraženinu.

"Zaplaťpánbůh, že jsem do nemocnice jela, ale ono to už fakt nešlo, už jsem měla opravdu obrovské bolesti, nemohla jsem vstát ze židle, bolelo mě břicho. Pořád mě bolelo pod žebry, ale v jiných místech, než jsem měla miminko. Nikdo pořádně neví, co se přesně stalo. Jen se ví, že císařský porod proběhl dobře. Vyvolalo to ale něco, co jsem měla v těle delší dobu a a začalo to dělat neplechu. Lékaři říkali, že tak 3 až 4 měsíce se tělo bude se vším srovnávat. Člověk si pak začne vážit všeho. Já byla v nemocnici a v televizi jsem viděla reklamu, jak lidé nakupují v supermarketu a říkala jsem si, jak je to krásné, že mohou jít nakupovat," dodala pro ŽivotvČesku.cz Ornella, která pevně věří, že lékařské zákroky si vybrala alespoň na 50 let dopředu.

Nedávno Ornella Koktová (29) radila Agátě Hanychové (37) ohledně jejího nového vztahu s Ja...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu