Středobod mužských zájmů 70. let má stále jiskru. Jane Birkin uvedla, čím nahrazuje plastická vylepšení tváře

Ve svém věku vypadá Jane Birkin stále velmi dobře
Ve svém věku vypadá Jane Birkin stále velmi dobře
Foto: Showpix.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 12. 2020

Jen málokdo vypadá v 74. letech tak dobře jako sex-symbol 70. let, herečka, modelka a zpěvačka Jane Birkin. Téměř vše, co tato žena během svého života vytvořila, je nadčasové. Její filmy jsou stále v oblibě, píseň Je T’aime moi non plus hrají v rádiích i dnes a kabelka pojmenovaná po ní ještě nevyšla z módy.

Narodila se ve Velké Británii, po pubertě odjela a v mládí díky své kráse a mnoha talentům procestovala Evropu. Jane Birkin se dokázala z mladé rebelky vyvinout ve hvězdu světového formátu a dnes i elegantní starší dámou.

Dnešní Jane Birkin nevypadá jako Jane Birkin před 40 lety, tak je to také v pořádku. Na svůj věk má ale neobyčejný šmrnc a zároveň je viditelně přirozená, otázka, co pro krásu dělá, je proto nasnadě.

Zvláštní cvičení

V interview s časopisem Harper’s Bazaar Jane řekla, že jejím spolehlivým trikem k ovládání toku času je obličejová gymnastika. „Jsem tomu zcela oddaná, je to skvělá alternativa plastických operací,“ řekla.

Vřelé srdce

O ženách, které plastické operace podstoupily a podstupují, by si mohla myslet své a mluvit o nich nepěkně. Vypadá to, že má vřelé srdce a pomlouvání jí je cizí. „Obdivuji ženy, které plastiky mají a byly s nimi opatrné. Takové, u kterých to vypadá dobře.“

Nabízí se otázka, proč sama plastiku nikdy nepodstoupila. Na tu měla Jane Birkin prostou odpověď. „Kdybych začala dřív, možná by to šlo. Už na to nemám věk a pleť, lidé by se mě asi zalekli, byla by to šokující změna.“

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.