Střelba před ministerstvem zdravotnictví v Praze. Před budovou se muž střelil do hlavy

Ilustrační snímek – Policie ČR
Ilustrační snímek – Policie ČR
Foto: Profimedia.cz

Kriminalisté vyšetřují tragickou událost, která se stala ve čtvrtek večer na Palackého náměstí. A to přímo před vchodem do budovy ministerstva zdravotnictví. "Vyšetřujeme nález muže na Palackého náměstí bez známek života," uvedla pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Eva Kropáčová s tím, že se mohlo jednat o sebevraždu.

Co se na místě přesně stalo, zatím není zcela jisté. U budovy ministerstva zdravotnictví jsou kriminalisté. Je možné, že muže k činu vedla zoufalost, není ale ani vyloučeno, že šlo o násilný trestný čin. Policisté se v tuto chvíli spíše přiklánějí k verzi, že šlo o sebevraždu. U těla muže policisté podle prvotních informací našli střelnou zbraň.

"V tuto chvíli mohu potvrdit, že policisté vyjížděli na Palackého náměstí, kde byl nalezen muž bez známek života. A policisté na místě zjišťují veškeré okolnosti, nemůžeme vyloučit, že se jednalo o sebevraždu. V tuto chvíli k případu nebudeme sdělovat další informace,“ uvedla policejní mluvčí Eva Kropáčová pro ŽivotvČesku.cz.

K události podle ní došlo přibližně v 19:15. Na místo dorazil koroner a kriminalisté v bílých oblecích zajišťující stopy.

Podle mluvčí pražské záchranky Jany Poštové šlo o muže ve věku přibližně 50 let. Na místo byla vyslána posádka s lékařem. Zranění bylo ak devastující, že muži nebylo možné pomoci.

Dny Jana Blatného (52) v pozici ministra zdravotnictví se krátí, premiér Andrej Babiš (66)...

František Nedvěd (73) v loňském roce ztratil hlas a přiznal, že bojuje se zákeřnou rakovinou. Legenda českého folku, country a trampské hudby nyní přichází s potěšující zprávou pro všechny své fanoušky, kteří se modlí za jeho uzdravení. "Cítím se dobře, chemoterapie už není, už jen ozařování," řekl pro ŽivotvČesku.cz legendární muzikant.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.