Střelec Kuchta měl vulgárně seřvat Trpišovského. Já se mu nedivím. Trenér to točí nesmyslně, říká Vízek

Jan Kuchta a trenér Jindřich Trpišovský
Jan Kuchta a trenér Jindřich Trpišovský
Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 8. 2021

Slavia Praha na začátku nového ročníku není v dobrém rozpoložení. Vlastní naivitou se připravila o Ligu mistrů a je otázkou, zda se podívá alespoň do Evropské ligy. Situaci špatně nese zejména střelec Jan Kuchta (24) který se pohádal s trenérem Jindřichem Trpišovským (45). Měla padnout hodně ostrá slova. "Mně přijde, že ta rotace ve Slavii je nesmyslná. Hraje vlastně pořád jiné mužstvo, trenér nemá vybranou základní jedenáctku," řekl pro ŽivotvČesku.cz Ladislav Vízek (66), který se Kuchty zastal.

Liga mistrů je letos pro Slavii Praha uzavřenou záležitostí, »sešívaní« vypadli s průměrným Ferencvárosem. V ohrožení je ale i účast v Evropské lize, v domácím zápase Slavia zklamala a s Legií uhrála jen remízu. Odveta bude hodně náročná i z toho důvodu, že ve Slavii nepanuje dobrá atmosféra. Nedaří se brankáři Ondřejovi Kolářovi (26), frustraci dává najevo útočník Jan Kuchta.

Nejlepší střelec loňského ročníku měl namířeno do druholigového anglického Stoke, Slavia ale přestup zarazila kvůli tomu, že Britové nabídli za Kuchtu málo. Konkurenci ve Slavii navíc navýšili Ivan Schranz (27) a Michael Krmenčík (28). Kuchta nehraje pravidelně a špatně to nese. Podle informací sportovního novináře Luďka Mádla se měl slávistický útočník pohádat s trenérem Trpišovským a měla padnout slova o zadní části těla. Bývalý fotbalový reprezentant Ladislav Vízek má pro rozladěného hráče pochopení.

"V pořádku to není, ale na druhou stranu Kuchtu docela chápu. Hraje se zápas roku s Ferencvárosem a trenér ho vůbec nepostaví, místo toho tam dá Tecla, který neumí dát gól. Já bych v jeho případě byl také naštvaný, ale řešil bych to jinak, toto je hodně neprofesionální. Umím se ale vžít do jeho psychiky, do teď dával góly a najednou v tak důležitém utkání sedí," vysvětlil Ladislav Vízek pro ŽivotvČesku.cz s tím, že mu nepřijde ideální, co trenér Trpišovský s týmem předvádí.

"Mně přijde, že ta rotace ve Slavii je nesmyslná. Hraje vlastně pořád jiné mužstvo, trenér nemá vybranou základní jedenáctku. Trpišovský je výborný trenér, ale tohle točení hráčů podle mě přehání. Vůbec se nedivím, že si Kuchta pustil pusu na špacír. Nějak ho potrestat musí, je to ale prekérní situace... Ten kluk chce hrát, dává do toho hrozně moc, pak málem skončí na tribuně... Já znovu opakuji, že bych se v jeho situaci také ozval. Chtěl hrát, je lepší než Tecl, prokazuje to na hřišti, ale pak dělá náhradníka, nedivím se mu, ale já bych to ale řešil šikovněji. Pro Slavii je to nepříjemný skandálek," dodal Ladislav Vízek.

Jisté je, že pokud by Slavia odvetu s polskou Legií nezvládla, byla by to na začátku roku hodně zlá situace. Ve Vršovicích si nikdo neumí představit, že by Slavia byla letos bez Evropské ligy. Našlapaný kádr by byl najednou zbytečně velký a řada hráčů by zřejmě musela odejít.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.