Strom skončil v bazénu, padaly kroupy o velikosti golfových míčků, říká Gabriel Jiráčková

Gabriel Jiráčková je známá jako Barbie
Gabriel Jiráčková je známá jako Barbie
Foto: Se svolením Gabriel Jiráčkové
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 6. 2021

Zpěvačka a žena, která nosí přezdívku Česká Barbie, z okna pozorovala vítr, který vytrhával stromy a obracel auta. Gabriel Jiráčková (21) a její přítel Maxmilián zažili noční bouřku, která na jihu Moravy napáchala obrovské škody. "Na autě před domem strom. Menší strom pak v bazénu. Padaly kroupy velké jako golfové míčky," řekla Gabriel Jiráčková pro ŽivotvČesku.cz.

Gabriel Jiráčková a její přítel Ladislav Maxmilián Semela žijí v Luhačovicích na Zlínsku. Česká Barbie pro ŽivotvČesku.cz popsala, jak vypadala noční bouře, která zasáhla jih Moravy.

"Rozhodně to není tak hrozné jako na Hodonínsku. I tak tady koukám na věci, které jsem nezažila," řekla Gabriel pro ŽivotvČesku.cz s tím, že Luhačovice extrémní bouřka v podstatě jen »​lízla«. I tak jsou ale škody na majetku výrazné.

"Od včerejška u nás nejde signál ani elektřina. Naštěstí máme v domě vysílač poskytovatele internetu, který má záložní zdroj, tak nám jako jedněm z mála funguje alespoň WiFi. To málo, co jsme v noci ve tmě zahlédli, bylo hrozné. Na autě před domem velký vyvrácený strom, v bazénu odhozený další strom od sousedů. Z terasy zmizel veškerý nábytek, naopak před branou máme naváté cizí popelnice a kus střechy od souseda," popsala pro ŽivotvČesku.cz žena, která se v noci od nejpostiženější části Moravy nacházela přibližně 80 kilometrů. I tak ale v pátek ráno spatřila něco, co se jí vryje do paměti.

"Už večer z nebe padaly kroupy velké jako golfové míčky. Ráno jsme měli v plánu odjet a přítel šel zjistit, jaká je situace na ulici. Všude jsou popadané dráty, kusy střech, stromy na autech a zdemolované fasády domů, které leží všude po silnici. Nic takového jsem v životě neviděla, ale je mi jasné, že na Hodonínsku je to mnohem horší," popsala modelka a zpěvačka pro ŽivotvČesku.cz.

Mladičká Candice Klossová (21) z New Yorku patří mezi ženy, které jsou naprosto posedlé sv...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.