Studentka Sidney z hororu Vřískot po 25 letech: Neve Campbellová se blíží věkem padesátce, ale udivuje dívčím vzhledem

Herečka Neve Campbellová ve filmu Vřískot
Herečka Neve Campbellová ve filmu Vřískot
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 9. 2021

Filmová série Vřískot představila v polovině devadesátých let první díl mysteriózního hororu o sériovém vrahovi s maskou, který terorizuje městečko Woodsboro. V něm si herečka Neve Campbellová (47) vystřihla roli studentky Sidney Prescottové, která se stala objektem zájmu vraždícího psychopata. Od natáčení snímku uběhlo jubilejních 25 let a hlavní představitelka jako by ani nestárla.

Horor Vřískot je kritiky považován za jeden z nejlepších počinů devadesátých let v rámci svého žánru. Není tak divu, že se dočkal hned dalších tří pokračování. Pro rok 2022 se dokonce připravuje pátý díl, kde se znovu objeví původní obsazení Vřískotu v plné sestavě. Hlavní hrdinkou už prvního dílu byla studentka Sidney, kterou ztvárnila kanadská herečka, producentka a scénáristka Neve Campbellová. Televizní diváci ji mohou znát například také z filmu Čarodějky, Tři do tanga nebo dramatu Clouds z roku 2020.

"Jsem nadšená z toho, že se znovu ocitnu v kůži Sidney a uvidím také Courteney (herečku Courteney Coxovou, pozn. red.) a Davida (herce Davida Arquettea, pozn. red.). Tyhle filmy mají na můj život i kariéru významný vliv a vždycky to byla neskutečná zábava, takže bude znova. Jsem ale také máma dvou kluků, takže představa, že něčím takovým projdou, je pro mě děsivá a srdcervoucí. Od března loňského roku žijeme všichni ve strachu, úzkosti, panice a je velmi snadné ztratit hlavu," řekla Neve Campbellová v rozhovoru pro Entertainment Tonight.

První Vřískot spatřil světlo světa v roce 1996, a tak uplynulo už čtvrtstoletí od doby, co se Kanaďanka divákům poprvé představila jako studentka, která se snaží uniknout maskovanému vrahovi. Neve Campbellová ale jako by nestárla, protože přibývající roky na ní nejsou vůbec znát. Je stále krásná a jen málokdo by tipoval, že za dva roky oslaví padesátku.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.