Studený zlom o víkendu. Ucházející sobotní počasí vystřídá v neděli výrazně deštivá změna, říká meteoroložka

Počasí – Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia.cz

První květnový víkend přinese zlom v počasí. Ještě v sobotu budou poměrně příjemné teploty lákající k pobytu v přírodě, neděle ale bude už deštivá. "Příjemné teploty budou o víkendu ukončeny studeným severním prouděním," předpověděla meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Kdo si chce víkend naplánovat podle počasí, tak by měl vědět, že sobota bude na procházky a výlety o mnoho lepší než neděle, která přinese výrazné ochlazení.

"Ve čtvrtek jsme si užívali nárůst teplot, v Plzni jsme například měli 20 °C. Příjemné teploty budou o víkendu ukončeny studeným severním prouděním. V pátek bude oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. Zpočátku dne na východě až zataženo a déšť. Ranní teploty 10 až 6 °C, denní teploty pak 14 až 18 °C, na východě republiky můžeme čekat i 20 °C," popsala pro ŽivotvČesku.cz konec pracovního týdne meteoroložka.

V sobotu Českou republiku čeká ještě poměrně příjemný den. Teplý den lze čekat zejména na jihu Moravy. "V sobotu bude oblačno až zataženo, místy můžeme čekat přeháňky nebo déšť. Přechodně nás čeká polojasno. Ranní teploty 8 až 4 °C, denní teploty vyskočí na 14 až 18 °C, nejlepší počasí čekáme v Jihomoravském kraji, kde naměříme až 20 stupňů Celsia," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Nejstudenější počasí zavládne v neděli. Na území Česka se opět začne dostávat chladnější vzduch od severu. Severní proudění výrazně srazí pocitovou teplotu. V neděli bude vydatně na většině území České republiky pršet.

Aprílový duben přinesl hodně proměnlivé počasí, kdy člověk nevěděl, jestli si má vzít trič...

"V neděli bude oblačno až zataženo, na většině území déšť, na vrcholcích hor i srážky sněhové. Odpoledne a večer v Čechách čekáme protrhávání oblačnosti a ustávání srážek. Ranní teploty 11 až 7 °C, denní teploty 10 až 14 °C, na východě Česka můžeme čekat až 16 °C," dodala pro Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.