Štvou mě lidé, kteří si jen stěžují. Nadávat a demonstrovat je blbost, míní Jaroslava Obermaierová

Herečka Jaroslava Obermaierová
Herečka Jaroslava Obermaierová
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 1. 2021

Herečka Jaroslava Obermaierová (74) je další ze slavných tváří, které se nakazily virem SARS-CoV-2 způsobující onemocnění covid-19. Naštěstí prodělala jen lehký průběh a je opět zdravá. V současnosti jí nejvíce vadí lidé, kteří jsou neustále nespokojení. "Nadávat a demonstrovat je blbost," svěřila svůj pohled na současnou dobu herečka.

Současná protikoronavirová opatření, která odpovídají pátému stupni, mají podle rozhodnutí vlády platit nejméně do 22. ledna. Ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek v pátek uvedl, že denně přibývá kolem 3000 seniorů starších 65 let s covidem-19, zřejmě se nakazili kolem Vánoc. Zlepšení epidemické situace se podle něj očekává po 10. lednu, kdy by se měly začít projevovat přísnější restrikce platné od 27. prosince. 

Onemocnění covid-19 nedávno prodělala i herečka známá z »nekonečného« seriálu tuzemské nejsledovanější televizní stanice Jaroslava Obermaierová. Společně se synem strávila deset dnů v karanténě. Oddechla si, že oba měli naštěstí pouze lehký průběh bez následků.

"Covid jsem prodělala, mám ho za sebou a naštěstí jsem měla mírný průběh, takže jsem v pořádku a i syn je bez komplikací. Očkovat se určitě nechám, až na mě přijde řada. Kdy to bude, to nevím," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz populární herečka, která ve známém seriálu ztvárňuje roli drbny Vilmy Nyklové.

Herečka se nejvíce podivuje nad tím, že řada lidí si nechce připustit skutečnost, že situace v souvislosti s epidemií není lehká. "Je to těžká doba. Vždy se snažím dívat se do dalších zemí a srovnávat to. Ono je to vlastně všude stejné. A mě štvou lidé, kteří furt jen nadávají a stěžují si. Já to zkrátka nesnesu. Pořád by to někdo dělal lépe než vláda. Je to zkrátka tak, jak to je a samozřejmě, že to není dobrá situace a je mi líto lidí, kteří podnikají a těch, co provozují vleky, hotely a další. Je to strašné. Ale snad jim to nějak zaplatí, ale zavírá se všude. Nadávat a demonstrovat je blbost," dodala pro ŽivotvČesku.cz svůj náhled na situaci herečka Jaroslava Obermaierová s tím, že během demonstrací jsou často porušena opatření, která mají za úkol zamezit šíření viru.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.