Stylista slavných Jan Pokorný, který oblékal Simonu Krainovou, měl spáchat sebevraždu. Je mi to moc líto, říká Kája Pavlíček

Stylista Jan Pokorný
Stylista Jan Pokorný
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 12. 2022

Světem české módy otřásla tragédie. Jeden z nejlepších českých stylistů Jan Pokorný měl podle dostupných informací spáchat sebevraždu, bylo mu 39 let. "Vůbec jsem o tom nevěděl, zaskočilo mě to. Netuším, co ho k tomu mohlo vést, ale je mi to moc líto," uvedl pro ŽivotvČesku.cz jeho kolega z branže, stylista Kája Pavlíček (50).

Smutnou zprávu přinesl server Blesk, který také získal vyjádření policejního mluvčího Jana Rybanského. Ten smrt na adrese, kde Pokorný bydlel, potvrdil. "Včera po 20. hodině jsme vyjížděli k nálezu mrtvého těla ve vnitrobloku v ulici U Rajské zahrady. Muž narozený v roce 1983 utrpěl zranění neslučitelná se životem. Případ je prověřován jako sebevražda, byla nařízena zdravotní pitva," uvedl. Policie také uvedla, že muž pravděpodobně skočil z okna.

Jan Pokorný patřil v módní branži k naprosté špičce. Oblékal třeba herečku Jitku Schneiderovou (49) nebo legendu modelingu Simonu Krainovou (49). Co jej k jeho smutnému rozhodnutí ukončit život skokem z okna vedlo, v tuto chvíli není zřejmé.

"Vůbec jsem o tom nevěděl, zaskočilo mě to. S Janem Pokorným jsem se neznal nijak blíž, ale znám jeho práci, vídali jsme se na akcích a vím, že byl velmi šikovný a nadaný. Je mi to moc líto, nevím, co za tím mohlo být. Umělci jsou však často citlivější a hůře se vyrovnávají s tím, co se ve světě děje," uvedl ke smutné události pro ŽivotvČesku.cz stylista Kája Pavlíček, kterého nepříznivá zpráva viditelně zasáhla.

"Je to škoda a je to velmi smutné. Svět potřebuje kreativní lidi, aby mohli ostatním rozdávat radost," dodal Kája Pavlíček s tím, že Jan Pokorný bude v módní branži rozhodně chybět.

Kája Pavlíček se na poli módního průmyslu pohybuje již tři dekády, přestože původně získal vzdělání v oblasti gastronomie. Kromě toho, že se uplatňuje jako stylista, má také bohaté zkušenosti z různých soutěží krásy, ve kterých obvykle figuruje jako porota. Je také uznávaný módní kritik.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.