Stylový Arnold Schwarzenegger si potrpí na velká auta. Na videu s doutníkem míří k bestiálnímu Hummeru

Autor: Profimedia | Arnold Schwarzenegger
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 14. 8. 2021

Herec Arnold Schwarzenegger (74) je legendou akčních filmů a velmi specifickou osobností. Jako výborně vydělávající celebrita si potrpí na luxus ve všech směrech, auto pro něj není nezbytné jen k přepravě, ale i jako módní doplněk. Raději než naleštěným sporťákem, který v jeho garáži také stojí, ale jezdí obrovským Hummerem. Zahraniční fotografové ho zachytili, jak ke svému vozu stylově kráčí s doutníkem v ústech.

Arnold Schwarzenegger je milovníkem aut. Díky jmění, které si vydělal ve filmovém průmyslu i politice, si může dovolit vlastnit hned několik luxusních vozů. Spíše než na sportovní auta si potrpí na starší stylové vozy či silniční obry. Když zrovna nebrázdí města na kole, které je jeho zcela nejoblíbenějším prostředkem dopravy, jezdí především v jednom konkrétním vozidle.

Autem, na které Schwarzenegger nedá dopustit, je Hummer H1. Fotografové ho zachytili při cestě právě k tomuto vozu, za který herec zaplatil 223 tisíc dolarů, v přepočtu tedy bezmála 5 milionů korun. V kolekci má Arnold dokonce i tank, s tím ale pochopitelně silnice nekřižuje.

"Nikdy jsem neměl za cíl být milovníkem a sběratelem aut, ale časem jsem se do nich prostě zbláznil. Možná má na tom velký podíl i to, že jsem vnitřně stále ještě dítětem," řekl Arnold Schwarzenegger v oblíbeném motoristickém pořadu Top Gear.

Jako rodilý Rakušan umí vysvětlit i svou lásku k velkým vozům. "Po druhé světové válce jsme byli okupováni Brity. Oni okolo nás jezdili v tancích a velkých obrněných autech. Proto jsem jimi posedlý, kromě Hummerů mám i Pinzgauer a Unimog," dodal milovník aut Arnold Schwarzenegger.

Arnold Schwarzenegger u svého vozu
Arnold Schwarzenegger u svého vozu
Foto: Profimedia

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.