Sully z Doktorky Quinnové ostříhal lokny a zestárl. Dřívejší idol Joe Lando se změnil k nepoznání

Herci Jane Seymourová a Joe Lando
Herci Jane Seymourová a Joe Lando
Foto: Profimedia.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 4. 2021

Herec Joe Lando (59) byl v 90. letech jedním z největších ženských idolů. Upozornil na sebe rolí Sullyho v seriálu Doktorka Quinnová, v němž měl dlouhé vlasy a svýma modrýma očima učarovával divačkám. Letos mu bude už 60 let, šarm neztratil, ale prošel velmi výraznou proměnou. Na ulici by ho dnes leckdo už ani nepoznal.

Joe Lando se proslavil coby Sully v seriálu Doktorka Quinnová. V 90. letech byl idolem žen, jeho dlouhé hnědé vlasy a pronikavé modré oči mnohým podlamovali kolena. Dnes se herectví už nevěnuje tak jako dříve a prošel proměnou, po které je téměř k nepoznání.

Sám Joe připouští, že ostříhání dlouhých vlasů nesou jeho fanynky dodnes těžce. "Od konce seriálu uběhlo už 24 let, přesto jsou lidé stále v šoku, když mě dnes vidí s krátkými vlasy. Ptají se mě, co se s nimi stalo, proč jsem se ostříhal. Popravdě je to asi nejčastěji pokládaná otázka," připustil Joe v rozhovoru pro magazín Chicago Parent.

Dlouhé vlasy nikdy nebyly součástí samotného herce. "Nechal jsem si je narůst pro roli Sullyho a od začátku jsem věděl, že jakmile natáčení skončí, zase je ostříhám a budu chtít být někým jiným. Nejsem Sully, jsem Joe a Joe nosí krátké vlasy," vysvětlil Lando, který se chtěl od role rychle oprostit.

Ve skutečnosti má Joe vlastní výrazný styl. "Nosím vousy, když chci, mám i plnovous. Vlasy mi zešedivěly a popravdě jsem rád, když mě lidé na ulici nepoznávají. Můžu si pak užívat obyčejný život a nebát se, že mě bude pronásledovat dav fanoušků nebo fotografů ve chvíli, kdy jsem venku se svými dětmi. Přeci jen je jako otec musím nějak chránit," řekl herec, který má tři syny a jednu dceru.

S nestárnoucí Jane Seymourovou jsou dobří přátelé. "Seriál nás velmi sblížil a vídáme se dodnes. Naše rodiny spolu tráví čas a každý takový moment je výjimečný. Pochopitelně během pandemie příliš příležitostí k setkání nebylo, ale věřím, že se situace zlepší," doplnil bývalý lamač srdcí Joe Lando.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.