SuperStar Vlasta Horváth promluvil o svém manželství, do kterého vstoupil před téměř 17 lety. Takhle vypadá jeho krásná manželka, s níž žije celkem 27 let

Vlasta Horváth s manželkou
Vlasta Horváth s manželkou
Foto: Profimedia
Markéta Prosová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 5. 2022

V červnu uplyne rovných sedmnáct let od chvíle, kdy se Vlasta Horváth (44) stal vítězem populární pěvecké soutěže. Málokdo by však hádal, že je z rockového zpěváka nyní učitel. "Po letech jsem se vrátil zpět na Mezinárodní Konzervatoř Praha, kde už jsem v minulosti vyučoval," popsal pro ŽivotvČesku.cz hudebník. Pomyslným přístavem je mu po návratu z práce již více než čtvrt století jeho milovaná manželka Markéta.

V červnu tomu bude sedmnáct let, kdy se zpěvák Vlasta Horváth proslavil díky výhře ve druhém ročníku pěvecké soutěže SuperStar. "Vzpomínám na to moc rád. Byla to nejzásadnější etapa, díky které jsem se v kariéře posunul tam, kam jsem potřeboval," ohlédl se za svým triumfem v rámci dotazu redakce ŽivotvČesku.cz umělec.

Krátce po svém vítězství v pěvecké soutěži následoval další zásadní krok v jeho životě. Vstoupil do manželství se svou dlouholetou partnerkou Markétou Mickovou. "Moje manželka je zásadním stavebním kamenem mého života a zaplať pánbůh za to. S rodinou je vše v pořádku. Jsme s manželkou spolu 27 let a máme dvě děti. A právě tady začíná každé mé ráno a vše ostatní už se vždy nějak vyřeší," prozradil pro ŽivotvČesku.cz šťastný otec dvou malých slečen – Lindy a Bětky.

Při výběru životní partnerky se řídil instinktem, což se mu vyplatilo. "Pak už je to jeden velký kompromis, tolerance, vzájemná úcta a pevné nervy. Ať budete trávit čas s kýmkoliv, zjistíte, že každý má nějaké chyby a je potřeba se naučit to nějak vybalancovat," popsal pro ŽivotvČesku.cz Vlasta Horváth upřímně svůj recept na kvalitní vztah plný tolerance.

Stejně jako v osobním životě se rockerovi daří i po pracovní stránce. Mnohé však překvapí, že pódium vyměnil za učitelskou katedru. "Po letech jsem se vrátil zpět na Mezinárodní Konzervatoř Praha, kde už jsem v minulosti vyučoval. V současnosti tam vedu rockové oddělení a vyučuji interpretaci," shrnul pro ŽivotvČesku.cz hlavní náplň svých všedních dní.

Touto cestou se snaží formovat budoucí pěveckou základnu. "Chceme, aby i mladší ročníky trošku více inklinovaly nejen k pop music, nýbrž i k rockové hudbě," dodal pro ŽivotvČesku.cz svůj záměr.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.