Sv. Václav bude ve znamení letních teplot, o víkendu se ale počasí zkazí

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Martina | Redaktorka a korektorka
[email protected]
Publikováno: 27. 9. 2023

Středeční ráno bylo ve znamení četných mlh, které se tvořily jak na Karlovarsku, tak na Ostravsku. Během dopoledne se ale začnou rozpouštět a slunečné bude i středeční odpoledne, kdy se teploty zastaví mezi 23 až 27 °C, v místech pod mlhou bude kolem 20 °C. "Jedná se opět o teploty až o 10 °C vyšší, než by mělo v tomto období být. Atakovat tak budeme teplotní rekordy. Ten z pražského Klementina je z roku 1947," uvedla meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že tehdy tam naměřili 26 °C.

A také na sv. Václava bude letos panovat letní počasí. "Nejvyšší odpolední teploty budou stoupat opět až k 27 °C. Teplotní rekord z pražského Klementina je hodně starý - v roce 1874 tam naměřili 26,3 °C. Po rozpuštění ranních mlh a nízké oblačnosti bude jasno až polojasno. Později odpoledne bude na západě území přechodně až oblačno. Odpolední teploty se zastaví mezi 23 až 27 °C," upřesnila konzultantka počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, jaký bude sváteční den.

Přechodná změna pak nastane v pátek odpoledne, kdy počasí u nás začne od severozápadu ovlivňovat studená fronta. "Víkend tak přinese mírné ochlazení, ovšem neděle už bude opět slunečná," přiblížila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, jaké změny v počasí je možné o víkendu očekávat.

V pátek bude zpočátku dne polojasno nebo skoro jasno, po ránu místy mlhy nebo nízká oblačnost. Odpoledne bude postupně od západu přibývat oblačnosti, večer se na západě objeví déšť nebo přeháňky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 22 až 27 °C.

V sobotu si počasí nachystá oblačno až zataženo, občas déšť nebo přeháňky. Během odpoledne ubývání oblačnosti na polojasno. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 18 až 23 °C.

V neděli bude polojasno nebo jasno. Po ránu ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 10 až 6 °C. Denní teploty 18 až 23 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.