Svatební sezóna v plném proudu – pořiďte si dokonalé prsteny ruční výroby

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Klenota
Redakce |
[email protected]
Publikováno: 3. 9. 2022

Plánujete letní svatbu? Nejvíce svateb se podle Českého statistického úřadu v ČR odehrává od června do září, jde zhruba o 70 % všech sňatků. Nejoblíbenějšími měsíci pro pořádání svatebního obřadu jsou červenec a září. Období léta má své speciální kouzlo, zejména venkovní svatby ve veselých letních barvách jsou vskutku nezapomenutelné.

Pokud i vás čeká letos svatba, možná se právě porozhlížíte po těch pravých snubních prstenech. Máme pro vás inspiraci, rady i tipy, aby bylo vaše hledání úspěšné.

zdroj foto: Klenota

Materiály, které vydrží krásné celý život

Snubní prstýnky budete pravděpodobně nosit celý život, každý den. Měly by si tedy svůj vzhled být schopné uchovat desítky let, ideálně i při minimální péči. Ať už je tedy váš životní styl jakýkoliv, vyplatí se zvolit materiály, které se pyšní vysokou odolností. Co se kovů týká, tuto podmínku splňují zejména zlato a platina. Pro zlato hovoří větší variabilita – vybírat můžete z různých barev a celkově je nabídka zlatých svatebních prstenů většinou bohatší.

Zlaté prsteny doporučují i odborníci z pražského ateliéru KLENOTA, kde se specializují právě na ruční výrobu svatebních prstenů a jejich originální povrchové úpravy. Kamennou prodejnu najdete na Praze 1, objednávat však můžete i po internetu. Ke snubním prstenům zde získáte také rytinu zdarma a zkušený personál vám se vším ochotně poradí.

Diamantový lesk pro dámy, čistá elegance pro pány

zdroj foto: Klenota

Jestli máte rádi nepřehlédnutelné šperky, mohly by vás zaujmout diamantové snubní prsteny. Jako nejtvrdší kámen snese diamant mnohé, jeho lesku se nic nevyrovná a navíc si každý den můžete užívat dotek luxusu. Velké oblibě se mezi snubními prsteny těší tzv. eternity designy, tedy prstýnky, které zdobí diamanty po celém obvodu (případně tzv. half eternity zdobené z vrchní poloviny).

zdroj foto: Klenota

Pánové po drahokamech příliš často nesahají, nabízí se jim ovšem poměrně bohatý výběr povrchových úprav prstenu, které působí velmi moderně a vkusně. Můžete například kombinovat matování a lesklý povrch, nebo zvolit vrypování či pískování. Doporučujeme také vyzkoušet různé druhy profilu prstenu. A pokud i ženich touží po prstenu zdobeném drahým kamenem, prohlédněte si třeba originální modely s černým diamantem.

Design: musí být oba prsteny stejné?

zdroj foto: Klenota

Tradičně bývají oba snubní prsteny stejné na znamení souladu a shody budoucích manželů, tento trend ale postupně ustupuje. Dlouho už není výjimkou, že ženy volí o něco zdobnější variantu s drahokamy nebo zaoblený tvar snubního prstenu, aby ho mohly nosit spolu se zásnubním prstenemna jednom prstu.

A samozřejmě si můžete oba zvolit zcela podle svého uvážení. Některé páry vnímají odlišný dámský a snubní prsten jako známku respektu k jedinečnosti toho druhého. Vaše prsteny může, ale nemusí, spojovat nějaký jednotící prvek, například druh kamene, povrchová úprava, stejný design v jiné barvě zlata, nebo naopak stejná barva zlata v odlišném designu. Někomu stačí i prvek, který není na první pohled vidět, třeba rytina na vnitřní straně prstenu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.