Svátky jara se zdravotními komplikacemi. Herečka Tereza Brodská skončila na antibiotikách

Herečka Tereza Brodská
Herečka Tereza Brodská
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 4. 2021

Svátky jara mají lidé nejen ze všech koutů Česka v oblibě. Pro herečku Terezu Brodskou (52) ty letošní ale nejsou rozhodně optimální. Bojuje totiž s velmi nepříjemnou chorobou. "Velikonoce trávím s antibiotiky a s pejskem Konrádem v posteli, což je fajn parťák. Ale jako křesťanské svátky jsou pro naši rodinu důležité," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Počasí v současnosti není dvakrát ideální a během zamračených dnů by člověk určitě rád zůstal v posteli a pohodlí domova. Pro Terezu Brodskou jsou Velikonoce významným svátkem, ale nemoc ji přiměla je trávit pod peřinou z jiného důvodu, než kterým je obyčejné lenošení.

"Velikonoce trávím s antibiotiky a s pejskem Konrádem v posteli, což je fajn parťák (kříženec čivavy, pozn. red.). Velikonoce jsou pro nás hodně důležité jako křesťanský svátek. Asi mě zítra doma nemine pomlázka a polití vodou od mého muže. Ale kvůli tomu, že beru antibiotika, to naštěstí nebude ledovou, ale teplou vodou," řekla Tereza Brodská pro ŽivotvČesku.cz.

Se svátky jara je spojeno také pečení, zvyky a recepty, které zůstávají tradicí dodnes. "Máme připravený mazanec, dva druhy nádivky, beránek už zmizel a vajíčka máme také nabarvená," prozradila pro ŽivotvČesku.cz sympatická herečka, která je dvojnásobnou držitelkou Českého lva v kategorii Nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli za drama Má je pomsta a Nejlepší herecký výkon v hlavní roli za snímek Dvojrole.

Ještě týden bude doma, ale těší se, až se vrátí zase do pracovního tempa."Jsem v léčebném režimu a kurýruju se. Ale už 11. dubna nastupuju na natáčení. Ani nevím, že bude končit nouzový stav, protože už několik týdnů vůbec nesleduju zprávy. Zakázala jsem si to," dodala Tereza Brodská pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.