Svátky u Heleny Vondráčkové. Krásná výzdoba domu a Silvestr bez manžela v zahraničí

Helena Vondráčková
Helena Vondráčková
Foto: Se svolením Heleny Vondráčkové / foto s vědomím Františka Jiráska
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 1. 2021

Helena Vondráčková (73) patří mezi klenoty české hudební scény. Stejně jako všichni se poctivě připravovala na čas vánočních svátků a svůj dům v obci Řitka, kde žije s manželem Martinem Michalem, už zavčas vyzdobila v duchu velkolepých kouzelných Vánoc. "Letos jsme si dali opravdu záležet. Nikam jsme nepospíchali," řekla pro ŽivotvČesku.cz oblíbená zpěvačka, která přivítala nový rok v sousedním Polsku.

Helena Vondráčková je nehasnoucí hvězda české populární scény, která má stále energie na rozdávání. Během koronavirové doby, kdy vláda přišla s řadou opatření včetně zákazu hudebních vystoupení, koncertů a zpěvu, musela odložit plánované pracovní aktivity. Snad jedinou radostí, pokud jde o pracovní závazky, bylo, že Silvestra oslavila v Polsku, kde zpívala v tamní televizi.

"Já jsem byl doma s pejskem přes Silvestra a Helča byla v polské Varšavě, kde měla vystoupení v tamní televizi. Šlo o silvestrovskou show," prozradil zpěvačky manžel Martin Michal, že letošní svátky byly bez významného shonu s tím, že je rád, že si manželka mohla alespoň zazpívat v zahraničí.

Už od jara, kdy v Česku propukla první vlna koronaviru, se totiž nemohla kvůli epidemii naplno věnovat tomu, co jí dělá radost a naplňuje. Dokonce musela přerušit turné.

"Silvestr byl pro mě takový klidný, šel jsem brzy spát a kvůli opatřením a současné době to bylo bez nějakých velkých akcí," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz manžel zpěvačky Martin Michal s tím, že by v letošním roce rádi s manželkou dokončili započaté turné, které kvůli epidemii muselo být přerušeno. "Bude ale záležet na situaci," dodal.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.