Své myšlenky Jana Bernášková proměnila ve zlato. Herečka ze seriálu Co ste hasiči změnila profesi a začalo se jí dařit

Herečka Jana Bernášková
Herečka Jana Bernášková
Foto: Nextfoto
Pavel Vičar | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 9. 2021

Oblíbená herečka Jana Bernášková (40), která ztvárnila například Ivetu Hájkovou v populárním seriálu Vyprávěj, se kromě herectví vrhla na další profesi. Hvězda letošního nováckého hitu Co ste hasiči začala psát knihy, a hned se svým debutem slaví u čtenářů velký úspěch. Sama se prý při psaní příběhů našla. "Nejvíce mě na tom baví ta svoboda, že si mohu psát, co sama chci, a nemusím plnit ničí očekávání. Vidím v tom určitý nový rozměr vyjadřování se, možnosti kreativně pracovat, a upustit vnitřní přepětí,“ prozradila pro ŽivotvČesku.cz umělkyně.

První román s názvem Jak přežít svého muže napsala herečka, která letos oslavila kulatiny, během loňské pandemie, kdy se netočilo ani nehrálo, a byla to přímo trefa do černého. Kniha šla skvěle na odbyt, přestože knihkupectví byla zavřená, a získala si mnoho příznivců.

Dosud se prodalo více než patnáct tisíc výtisků, což se často nepodaří ani známým spisovatelům. "Takový úspěch u prvotiny jsem opravdu nečekala, bylo by to ode mě i dost troufalé si myslet, že se kniha začne tak dobře prodávat. Zamilovaly si ji nejen ženy, ale i muži, a já na ni měla skvělé reakce," popsala herečka svůj spisovatelský debut pro ŽivotvČesku.cz. Tématem knihy je život herečky se vším, co k tomu patří, jak ale upozorňovala hned na začátku, nejde o její život, přesto se všechny situace a příběhy, které jsou v knize popsány, skutečně staly.

Jana Bernášková není jen autorkou jedné knihy, za pár dní jí vyjde další titul, tentokrát s dost pikantním a provokativním názvem »Coura«. Kniha by měla volně navazovat na první úspěšný román. Tím ale její práce v téhle oblasti nekončí. "Momentálně chystám knihu, která bude určena zejména pro děti, a pak se hned vrhnu do psaní dalšího románu. Křest Coury bude v polovině září a kmotry budou Mahulena Bočanová, Nela Boudová, protože to jsou múzy pro mou druhou knihu, a můj manžel Rudolf Merkner, který je mou životní inspirací,“ dodala pro ŽivotvČesku.cz nestárnoucí herečka, která se kromě psaní připravuje také na natáčení hororového filmu Johann.

Filmová série Vřískot představila v polovině devadesátých let první díl mysteriózního horo...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu