Své myšlenky Jana Bernášková proměnila ve zlato. Herečka ze seriálu Co ste hasiči změnila profesi a začalo se jí dařit

Herečka Jana Bernášková
Herečka Jana Bernášková
Foto: Nextfoto
Pavel Vičar | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 9. 2021

Oblíbená herečka Jana Bernášková (40), která ztvárnila například Ivetu Hájkovou v populárním seriálu Vyprávěj, se kromě herectví vrhla na další profesi. Hvězda letošního nováckého hitu Co ste hasiči začala psát knihy, a hned se svým debutem slaví u čtenářů velký úspěch. Sama se prý při psaní příběhů našla. "Nejvíce mě na tom baví ta svoboda, že si mohu psát, co sama chci, a nemusím plnit ničí očekávání. Vidím v tom určitý nový rozměr vyjadřování se, možnosti kreativně pracovat, a upustit vnitřní přepětí,“ prozradila pro ŽivotvČesku.cz umělkyně.

První román s názvem Jak přežít svého muže napsala herečka, která letos oslavila kulatiny, během loňské pandemie, kdy se netočilo ani nehrálo, a byla to přímo trefa do černého. Kniha šla skvěle na odbyt, přestože knihkupectví byla zavřená, a získala si mnoho příznivců.

Dosud se prodalo více než patnáct tisíc výtisků, což se často nepodaří ani známým spisovatelům. "Takový úspěch u prvotiny jsem opravdu nečekala, bylo by to ode mě i dost troufalé si myslet, že se kniha začne tak dobře prodávat. Zamilovaly si ji nejen ženy, ale i muži, a já na ni měla skvělé reakce," popsala herečka svůj spisovatelský debut pro ŽivotvČesku.cz. Tématem knihy je život herečky se vším, co k tomu patří, jak ale upozorňovala hned na začátku, nejde o její život, přesto se všechny situace a příběhy, které jsou v knize popsány, skutečně staly.

Jana Bernášková není jen autorkou jedné knihy, za pár dní jí vyjde další titul, tentokrát s dost pikantním a provokativním názvem »Coura«. Kniha by měla volně navazovat na první úspěšný román. Tím ale její práce v téhle oblasti nekončí. "Momentálně chystám knihu, která bude určena zejména pro děti, a pak se hned vrhnu do psaní dalšího románu. Křest Coury bude v polovině září a kmotry budou Mahulena Bočanová, Nela Boudová, protože to jsou múzy pro mou druhou knihu, a můj manžel Rudolf Merkner, který je mou životní inspirací,“ dodala pro ŽivotvČesku.cz nestárnoucí herečka, která se kromě psaní připravuje také na natáčení hororového filmu Johann.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.