Svět cirkusu truchlí. Zemřel legendární Ferdinand Berousek, celoevropsky uznávaný artista a žonglér

Ferdinand Berousek byl celoevropsky uznávaný artista a žonglér
Ferdinand Berousek byl celoevropsky uznávaný artista a žonglér
Foto: se souhlasem rodiny Berouskových
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 25. 3. 2021

Ve věku 73 let zemřel slavný Ferdinand Berousek, bylo mu 73 let. Smutnou informaci o úmrtí úspěšného artisty a žongléra webu ŽivotvČesku.cz sdělila jménem rodiny manažerka Lenka Gregorová. Cirkusový umělec naposledy vydechl v pondělí 22. března.

Ve věku 73 let zemřel Ferdinand Berousek. O jeho skonu informovala manažerka Lenka Gregorová. "Jménem Maria Berouska a rodiny Berouskových si vás dovoluji s lítostí informovat, že v pondělí 22. 3. 2021 zemřel pan Ferdinand Berousek, celoevropsky uznávaný artista a žonglér a nositel stříbrné medaile z prestižního mezinárodního cirkusového festivalu Cirque de Massy v Paříži," uvedla pro ŽivotvČesku.cz.

Ferdinand Berousek jako artista vystupoval od svých 16 let a byl součástí skupin Albatros a Fredys. V revolučních letech vystupoval i v Anglii a vrchol své kariéry zaznamenal v roce 1995 na uznávaném mezinárodním cirkusovém festivalu Cirque de Massy v Paříži, kde byl oceněn stříbrnou medailí.

Berousek, který vystupoval i pod uměleckým jménem Carlos, svou žonglérskou kariéru ukončil v roce 1997. V důchodu se věnoval tréninku dalších generací artistů, trénoval i svého syna Maria, který dosáhl mezinárodních úspěchů. "Tatínek byl velice skromný a lidský člověk a vynikající trenér s velkým srdcem pro svou rodinu, který nesnášel závist," uvedl Mario Berousek.

"Dědeček měl srdce ze zlata, vždy měl pro mě pochopení a dokázal mi vždy ve všem s láskou poradit a dát mi radu do života i do tréninku. I když byl poté dlouhodobě nemocný, jeho smysl pro humor a životní moudrost v jeho očích stále zářily. Milovala jsem ho. To byl můj děda," sdělila Ferdinandova vnučka Sharon, která jde v dědečkových stopách.

V roce 2005 utrpěl Ferdinand Berousek těžkou mozkovou mrtvici, která jej upoutala na lůžko. S nelehkým osudem ale statečně bojoval. Na tomto světě po něm zůstala manželka Soňa, děti Mario a Robert a vnoučata Sharon, Vanessa, Nicole, Priscilla, Mario, Sara a Ital.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.