Svůdné křivky a nohy až do nebes. Cindy Crawfordová vypadá v 55 letech jako bohyně. Změnila jsem stravovací návyky, přiznala

Bývalá supermodelka Cindy Crawfordová
Bývalá supermodelka Cindy Crawfordová
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 10. 2021

Některé ženy popírají vzhledem svůj skutečný věk. Bývalá supermodelka a herečka Cindy Crawfordová (55) zůstane nezapomenutelná jako módní ikona především »devadesátek«, kdy plnila titulky luxusních magazínů a byla hvězdou přehlídek i reklamních kampaní světových značek. Těžko věřit, že se i po desítkách let na jejím vzezření máloco změnilo – přirozeně přibyly vrásky, ale jak se říká o krásných ženách: Zraje jako víno.

Už jako šestnáctiletá dívka si získala pozornost díky svému neotřelému půvabu a charakteristickým rysům ve tváři, které jsou ve světě modelingu zárukou úspěchu. S mírami 86-66-89 a výškou 176 centimetrů okouzlila modelingovou agenturu Elite a s newyorskou pobočkou podepsala v roce 1986 smlouvu o spolupráci.

"Když mi bylo něco kolem 20, myslela jsem si, že moje kariéra potrvá tak 10 let. A přesto jsem nějak tady. Když jsem v modelingu začínala, peníze pro mě byly motivací. Cítila jsem zodpovědnost vůči tomu, abych se snažila pracovat. Moje děti mají to štěstí, že pro ně peníze nejsou tím motivačním faktorem a v tomhle životním období je nepovažují za stěžejní," řekla Cindy Crawfordová, jak uvedl server Townandcountrymag.com.

Ale i na první pohled dokonalé ženy bojují paradoxně s některými komplexy a pocitem, že na sobě něco nemají rády. Výjimkou není ani matka dvou dětí – slavná modelka má dceru Kaiu (20) a dvaadvacetiletého syna Presleyho Walkera, jejichž otcem je podnikatel Rande Gerber (59). Dokonce zažívala chvíle, kdy záviděla Kate Mossové (47), že si dá s klidem hamburger a hranolky, zatímco ona musí striktně hlídat, co sní.

"Když jsem se přestěhovala do New Yorku, věděla jsem, že budu muset změnit svoje stravovací návyky. Jinak bych se nevešla do oblečení a mimochodem, velikosti byly dříve větší, než jsou teď. Nyní se hodně protahuju, cvičím pilates a už nemám pocit, že bych se musela vrhat do nějakých náročných tréninků. Ale možná jde o to mít nedostatky a občas pociťovat nejistotu, je to zkrátka lidské. Jak člověk stárne, zjistí, kým vlastně je," prozradila krásná brunetka, jak cituje britský deník Daily Mail.

V 55 letech by Cindy Crawfordová mohla bez pochyb konkurovat mladým modelkám. Vzhledem k tomu, že má štíhlou a vypracovanou figuru i jako padesátnice, nemusela by se stydět předvádět spodní prádlo nebo plavky. S jistotou by i dnes sklidila obrovský úspěch.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.